osp moszczenica
subpageslide.jpeg

 

Ochotnicza Straż Pożarna w Moszczenicy cały czas prowadzi nabór dla osób, które chciałby zostać strażakami. Jeśli jesteś gotowy do niesienia pomocy innym to serdecznie zapraszamy!

 

Zostań strażakiem OSP Moszczenica!

 

Marzyłeś o tym by zostać strażakiem i pomagać innym? Najwyższy czas aby to marzenie zostało spełnione! Mieszkańcy gminy Moszczenica, którzy mają ukończone 18 lat i chcą zasilić szeregi straży pożarnej mogą to zrobić w każdej chwili. Mile widziane są także osoby niepełnoletnie, które mogą wstąpić do naszej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.

 

Wymagania, jakie należy spełnić by zostać strażakiem w naszej jednostce:

  • wiek od 18 do 60 lat (MDP od 8 lat)
  • niekaralność
  • wysoka kultura osobista
  • odporność na stres i kontrola nad emocjami
  • odpowiedzialność i wywiązywanie się z poleconych zadań
  • dyspozycyjność
  • umiejętność pracy w grupie
  • zaangażowanie w życie jednostki
  • zamieszkanie w Moszczenicy / okolicy

 

Jakie przywileje ma strażak ochotnik?

Przede wszystkim podczas akcji strażak ochotnik jest funkcjonariuszem publicznym. W gminie Moszczenica strażacy otrzymują ekwiwalent pieniężny w wysokości 20 zł za godzinę akcji i 10 zł za godzinę szkolenia. Według nowej ustawy OSP strażakom którzy przez 25 lat(w przypadku kobiet 20 lat) brali udział przynajmniej 1 raz w roku w akcjach ratowniczo-gaśniczych przysługuje dodatek do emerytury, czyli tzw. świadczenie ratownicze które teraz wynosi 200 zł i podlegać będzie waloryzacji. 

 

Ponadto pracodawca jest prawnie zobowiązany zwolnić członka OSP od pracy na czas niezbędny do uczestniczenia w działaniach ratowniczych i do wypoczynku koniecznego po ich zakończeniu, a także w wymiarze nie przekraczającym łącznie 6 dni w ciągu roku kalendarzowego – na szkolenie pożarnicze. Oczywiście, jeżeli ochotnik ma na to ochotę. Służba w OSP nie zmusza do brania udziału w każdej akcji!

 

Już niebawem strażacy ochotniczy, którzy posiadać będa uprawnienia do udziału w akcjach ratowniczo-gaśniczych otrzymają legitymacje służbowe wydane przez MSWiA.

 

Wszystkie informacje znajdziecie Państwo pod numerem: 791-232-711 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REJESTR ZDARZEŃ
2022
osp moszczenica

4

POŻARY
osp moszczenica

11

MIEJSCOWE ZAGROŻENIA
osp moszczenica

0

ALARMY FAŁSZYWE
osp moszczenica

15

OGÓŁEM
Czad - cichy zabójca!
Nie wypalaj traw!
Zostań strażakiem!
Przekaż nam swój 1%.
MINIONY ROK W LICZBACH
2021
osp moszczenica

10

POŻARY
osp moszczenica

38

MIEJSCOWE ZAGROŻENIA
osp moszczenica

0

ALARMY FAŁSZYWE
osp moszczenica

48

OGÓŁEM
POTRZEBUJESZ POMOCY, ZADZWOŃ 112 LUB 998
Image
Ochotnicza Straż Pożarna w Moszczenicy

ul. Gorlicka 125
38-321 Moszczenica

Tel: 791-232-711
E-mail: redakcjaospmoszczenica@gmail.com