subpageslide.jpeg

Spotkania z przedszkolakami dla naszych strażaków stały się tradycją. Dziś tj. 5 maja 2022 r. mogliśmy ponownie z okazji Dnia Strażaka spotkać się z przedszkolakami z Przedszkola Samorządowego Wesołe Krasnale i Niepublicznego Przedszkola Happy Kids w Moszczenicy.

4 maja to data, gdzie strażacy obchodzą swoje święto. Dziś tj. 4 maja 2022 r. strażaków z gminy Moszczenica na mszę w ich intencji zaprosił ks. Krzysztof Jarmuła, proboszcz parafii w Staszkówce, a zarazem kapelan strażaków gminy Moszczenica.

W minioną niedzielę 24 kwietnia 2022 r. poczet sztandarowy z naszej jednostki wraz z wiceprezesem dh Tomaszem Pijanowskim wzięli udział w XXXIII uroczystościach powierzenia ziemi gorlickiej Miłosierdziu Bożemu.

Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią, Druhny i Druhowie z naszej jednostki w dniach 15 i 16 kwietnia pełnili wartę przy Grobie Pańskim.

W środę 23 marca 2022 r. w Zespole Szkół w Moszczenicy zorganizowaliśmy pogadankę dla uczniów klas 6-8 tej szkoły. Na naszą prośbę wspólnie z nami prelekcje prowadził mł. bryg. Dariusz Surmacz z KP PSP w Gorlicach.

W minioną niedzielę 16 stycznia 2022 w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczenicy miało miejsce Walne Zebranie Sprawozdawcze członków OSP Moszczenica.

Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczenicy zaprasza Druhów Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczenicy na Walne Zebranie Sprawozdawcze, które odbędzie się 16 stycznia 2022 o godzinie 15:00 w budynku remizy OSP Moszczenica.

Dziś mamy 31 grudnia 2021, czyli przyszedł czas na podsumowanie kolejnego roku naszej działalności. W roku 2021 nasza jednostka interweniowała 45 razy, z czego 10 interwencji to pożary, a 35 to miejscowe zagrożenia. Do wyjazdów nie wliczamy pomocy w ramach współpracy z GOPS i Urzędem Gminy Moszczenica.

Już od soboty 27 listopada 2021 Druhny i Druhowie z naszej jednostki będą rozprowadzać Kalendarze Strażackie na 2022 rok. Wszystkie darowizny zostaną przekazane na zakup niezbędnego sprzętu, w tym sprężarki do nabijania butli powietrznych.

Niedzielę 14 listopada 2021r. Druhowie z naszej jednostki wraz z Druhami z OSP Staszkówka spędzili na gminnych ćwiczeniach z zakresu ratownictwa Technicznego.

REJESTR ZDARZEŃ

POŻARY