subpageslide.jpeg

Już od soboty 27 listopada 2021 Druhny i Druhowie z naszej jednostki będą rozprowadzać Kalendarze Strażackie na 2022 rok. Wszystkie darowizny zostaną przekazane na zakup niezbędnego sprzętu, w tym sprężarki do nabijania butli powietrznych.

Niedzielę 14 listopada 2021r. Druhowie z naszej jednostki wraz z Druhami z OSP Staszkówka spędzili na gminnych ćwiczeniach z zakresu ratownictwa Technicznego.

W poniedziałek 21 października 2021 r. druhowie z naszej jednostki na zaproszenie Niepublicznego Przedszkola „Happy Kids” wzięli udział w Dniach Otwartych tej placówki.

Dnia 12 października 2021 roku nasza jednostka wzięła udział w ćwiczeniach, które Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach zorganizowała na terenie obiektu „Starego Szpitala” w Gorlicach.

W niedzielę 11 lipca br. W remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczenicy obradował Zjazd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej.

Wczorajszy dzień tj. 28 czerwca 2021r., część druhów z naszej jednostki spędziła w miejscowości Nowa Biała, która dotknięta została ogromnym pożarem.

Nasza jednostka po konsultacji z Wójtem Gminy Moszczenica iOSP Nowa Biała podjęła decyzję o pomocy pogorzelcom, którzy w sobotę 19 czerwca 2021r. stracili dorobki swojego życia. W poniedziałek 28 czerwca 2021 w godzinach porannych nasi druhowie wyruszają z pomocą do miejscowości Nowa Biała.

Z wielkim smutkiem informujemy, iż we wtorek 18 maja 2021 r. do wieczności odszedł Jerzy Mruk, członek wspierający Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczenicy.

4 maja 2021r. to szczególny dzień dla druhen i druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczenicy. To właśnie 4 maja obchodziliśmy dzień strażaka, a przy tej okazji jubileusz 95-lecia jednostki.

Dzień Strażaka to dla każdego z nas wyjątkowy dzień, a od lat razem z nami świętują go dzieci z Przedszkola Samorządowego „Wesołe Krasnale” w Moszczenicy.

REJESTR ZDARZEŃ

POŻARY