subpageslide.jpeg

W najbliższą sobotę 26 listopada 2022 r. Strażacy z naszej jednostki wraz z Młodzieżową Drużyną Pożarniczą ruszą w teren z kalendarzami strażackimi na 2023 roku.

W minioną środę 21 września 2022r. nasza jednostka wzięła udział w ćwiczeniach organizowanych przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach na terenie firmy Empol.

W minioną niedzielę 18 września 2022 roku po przerwie spowodowanej pandemią w naszej remizie znów miała miejsce akcja oddawania krwi, której organizatorami był klub HDK przy OSP Moszczenica przy wsparciu klubu HDK z Kwiatonowic.

Wczoraj (tj. 19 sierpnia 2022r.) w naszej remizie zgodnie z umową pomiędzy Gminą Moszczenica a Województwem Małopolskim odbyło się symboliczne przekazanie sprzętu zakupionego w ramach programu Małopolskie OSP.

Już w niedzielę 18 września 2022 roku w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczenicy odbędzie się zbiórka krwi. Po krótkiej przerwie spowodowanej pandemią akcja wraca do remizy OSP Moszczenica.

Nasza jednostka może pochwalić się kolejnym sprzętem, który niezbędny jest do naszej codziennej pracy. Tym razem dzięki dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej mogliśmy zakupić pilarkę spalinową do drewna i agregat prądotwórczy trójfazowy o mocy 7,5 Kw.

Wczoraj (tj. 12 czerwca 2022) Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze z OSP Moszczenica i OSP Staszkówka udały się na wycieczkę do Centralnego Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach (woj. Śląskie).

W piątek 20 maja 2022 r. poczet sztandarowy z naszej jednostki reprezentował strażaków gminy Moszczenica na powiatowych obchodach z okazji Dnia Strażaka, które zorganizowała Komenda Powiatowa PSP w Gorlicach.

Spotkania z przedszkolakami dla naszych strażaków stały się tradycją. Dziś tj. 5 maja 2022 r. mogliśmy ponownie z okazji Dnia Strażaka spotkać się z przedszkolakami z Przedszkola Samorządowego Wesołe Krasnale i Niepublicznego Przedszkola Happy Kids w Moszczenicy.

4 maja to data, gdzie strażacy obchodzą swoje święto. Dziś tj. 4 maja 2022 r. strażaków z gminy Moszczenica na mszę w ich intencji zaprosił ks. Krzysztof Jarmuła, proboszcz parafii w Staszkówce, a zarazem kapelan strażaków gminy Moszczenica.

REJESTR ZDARZEŃ

POŻARY