Slider

Aktualności

4 maja 2021r. to szczególny dzień dla druhen i druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczenicy. To właśnie 4 maja obchodziliśmy dzień strażaka, a przy tej okazji jubileusz 95-lecia jednostki.

Dzień Strażaka to dla każdego z nas wyjątkowy dzień, a od lat razem z nami świętują go dzieci z Przedszkola Samorządowego „Wesołe Krasnale” w Moszczenicy.

W dniu wczorajszym, tj. 3 maja 2021 r. członkowie Grupy Górskiej działającej przy OSP w Moszczenicy wyruszyli na pierwszą w tym roku wyprawę. Tym razem były to Gorce, a głównym celem budząca się do życia przyroda - przede wszystkim krokusy, jakże piękny symbol naszych gór.

Wczoraj (tj. 25 marca 2021r) na prośbę księdza Proboszcza druhowie z naszej jednostki uroczyście transportowali obraz Matki Bożej Solidarności do kościoła w Staszkówce.

Dnia dzisiejszego(21.03.2021) druhowie z naszej jednostki na terenie Moszczenicy rozpoczęli dystrybucję ulotek informacyjnych w ramach Narodowego Programu Szczepień.

W niedzielę 21 lutego 2021 roku w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczenicy odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze członków OSP Moszczenica.

21 lutego 2021 roku w Urzędzie Gminy Moszczenica została wręczona Nagroda Wójta Gminy Moszczenica w dziedzinie kultury. Laureatem nagrody został Pan Adam Stec - Druh Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczenicy.

Pierwsza pomoc to wiedza i umiejętności, które powinien posiadać każdy człowiek, a szczególnie strażak. Wczoraj(tj. 11 lutego 2021) w godzinach wieczornych nasi druhowie doskonalili umiejętności z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej.

OSP Moszczenica została zadysponowana przez OSP Zagórzany do #biegpowzrok dla Katarzyny Pater z Szalowej, która zmaga się rzadką z chorobą przez którą traci wzrok. Koszt leczenia to ok. 20 000 zł miesięcznie.

Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczenicy zaprasza Druhów Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczenicy na Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze, które odbędzie się 21 lutego 2021 o godzinie 15:00 w budynku remizy OSP Moszczenica.

REJESTR ZDARZEŃ
2021
osp moszczenica

4

POŻARY
osp moszczenica

14

MIEJSCOWE ZAGROŻENIA
osp moszczenica

0

ALARMY FAŁSZYWE
osp moszczenica

18

OGÓŁEM
Czad - cichy zabójca!
Nie wypalaj traw!
Zostań strażakiem!
Przekaż nam swój 1%.
MINIONY ROK W LICZBACH
2020
osp moszczenica

6

POŻARY
osp moszczenica

50

MIEJSCOWE ZAGROŻENIA
osp moszczenica

3

ALARMY FAŁSZYWE
osp moszczenica

59

OGÓŁEM
POTRZEBUJESZ POMOCY, ZADZWOŃ 112 LUB 998
Image
Ochotnicza Straż Pożarna w Moszczenicy

ul. Gorlicka 125
38-321 Moszczenica

Tel: 791-232-711
E-mail: redakcjaospmoszczenica@gmail.com