W niedzielę 11 lipca br. W remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczenicy obradował Zjazd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej.

Wczorajszy dzień tj. 28 czerwca 2021r., część druhów z naszej jednostki spędziła w miejscowości Nowa Biała, która dotknięta została ogromnym pożarem.

Nasza jednostka po konsultacji z Wójtem Gminy Moszczenica iOSP Nowa Biała podjęła decyzję o pomocy pogorzelcom, którzy w sobotę 19 czerwca 2021r. stracili dorobki swojego życia. W poniedziałek 28 czerwca 2021 w godzinach porannych nasi druhowie wyruszają z pomocą do miejscowości Nowa Biała.

Z wielkim smutkiem informujemy, iż we wtorek 18 maja 2021 r. do wieczności odszedł Jerzy Mruk, członek wspierający Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczenicy.

4 maja 2021r. to szczególny dzień dla druhen i druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczenicy. To właśnie 4 maja obchodziliśmy dzień strażaka, a przy tej okazji jubileusz 95-lecia jednostki.

Dzień Strażaka to dla każdego z nas wyjątkowy dzień, a od lat razem z nami świętują go dzieci z Przedszkola Samorządowego „Wesołe Krasnale” w Moszczenicy.

W dniu wczorajszym, tj. 3 maja 2021 r. członkowie Grupy Górskiej działającej przy OSP w Moszczenicy wyruszyli na pierwszą w tym roku wyprawę. Tym razem były to Gorce, a głównym celem budząca się do życia przyroda - przede wszystkim krokusy, jakże piękny symbol naszych gór.

Wczoraj (tj. 25 marca 2021r) na prośbę księdza Proboszcza druhowie z naszej jednostki uroczyście transportowali obraz Matki Bożej Solidarności do kościoła w Staszkówce.

Dnia dzisiejszego(21.03.2021) druhowie z naszej jednostki na terenie Moszczenicy rozpoczęli dystrybucję ulotek informacyjnych w ramach Narodowego Programu Szczepień.

W niedzielę 21 lutego 2021 roku w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczenicy odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze członków OSP Moszczenica.

REJESTR ZDARZEŃ

POŻARY