Slider

W poniedziałek 5 czerwca br. o godzinie 22:21 nasza jednostka została zadysponowana do pożaru opuszczonego drewnianego budynku mieszkalnego w Moszczenicy, przy ulicy Tarnowskiej.

 

Na miejsce natychmiast udał się zastęp naszych strażaków. Po przyjeździe zastaliśmy drewniany budynek w pełnym rozgorzeniu. Nasz dowódca jeszcze przed przyjazdem PSP zadecydował o podaniu dwóch prądów wody. Niemal na równo z naszą jednostką na miejsce dotarł zastęp z OSP Staszkówka.

 

Ze względu na rozwinięcie pożaru i trudny dojazd na miejsce pożaru wymagane było zadysponowanie kolejnych jednostek straży pożarnej.

 

Za naszą remizą strażacką drugi zastęp naszej jednostki utworzył stanowisko wodne. Do napełniania samochodów gaśniczych wykorzystaliśmy hydrant sieci wodociągowej i basen wodny, który przywieźli strażacy z OSP Łużna.

 

W zdarzeniu na szczęście nie było osób poszkodowanych. Wiele wskazuje na to, że przyczyną było zaprószenie ognia lub podpalenie.

 

Działania strażaków zakończyły się ok. godziny 6:00 rano.

 

Siły i środki: 2x OSP Moszczenica, OSP Staszkówka, 2x PSP Gorlice, OSP Turza (powiat tarnowski), 2x OSP Łużna, OSP Szalowa, OSP Mszanka, OSP Zagórzany, OSP Wola Łużańska, Policja

 

Foto: OSP KSRG Turza

REJESTR ZDARZEŃ
2021
osp moszczenica

9

POŻARY
osp moszczenica

33

MIEJSCOWE ZAGROŻENIA
osp moszczenica

0

ALARMY FAŁSZYWE
osp moszczenica

42

OGÓŁEM
Czad - cichy zabójca!
Nie wypalaj traw!
Zostań strażakiem!
Przekaż nam swój 1%.
MINIONY ROK W LICZBACH
2020
osp moszczenica

6

POŻARY
osp moszczenica

50

MIEJSCOWE ZAGROŻENIA
osp moszczenica

3

ALARMY FAŁSZYWE
osp moszczenica

59

OGÓŁEM
POTRZEBUJESZ POMOCY, ZADZWOŃ 112 LUB 998
Image
Ochotnicza Straż Pożarna w Moszczenicy

ul. Gorlicka 125
38-321 Moszczenica

Tel: 791-232-711
E-mail: redakcjaospmoszczenica@gmail.com