Slider

Dziś tj. 3 czerwca 2021 r. o godzinie 4:27 nasza jednostka została zadysponowana przez SKKP w Gorlicach do wypadku drogowego w Staszkówce. Ze zgłoszenia dowiedzieliśmy się, że są osoby poszkodowane a jedna może być zakleszczona w pojeździe.

Na miejsce zdarzenia ruszyły dwa zastępy naszych strażaków pojazdami Renault Master (SLRt) i Isuzu D-Max (SLRR). Po dojeździe na miejsce zastaliśmy samochód, który wypadł z drogi, uderzył w betonowy przepust i dachował. Wspólnie z kolegami z OSP Staszkówka zaczęliśmy udzielań pomocy trójce poszkodowanych młodych ludzi. W między czasie zostało zabezpieczone miejsce zdarzenia.

Po chwili do pomocy przybyły Zespoły Ratownictwa Medycznego i JRG Gorlice. Poszkodowani to młodzi luzie w wieku ok. 20 lat głównie ze złamaniami i obrażeniami wewnętrznymi. Wszyscy trafili do szpitala.

Należy podkreślić, że w tym miesiącu jest to kolejny wypadek z udziałem młodych ludzi, co najgorsze wsiadających za kierownicę pod wpływem alkoholu.

Siły i środki: 1x OSP Staszkówka, 2x OSP Moszczenica, 1x JRG Gorlice, 3x ZRM, 2x Policja

REJESTR ZDARZEŃ

POŻARY