subpageslide.jpeg

Gdy zawyje syrena to nie jest ważne czy jest święto czy dzień powszedni, nasi druhowie opuszczają swoje rodziny i śpieszą z pomocą. Tak było wczoraj, kiedy o godzinie 10:25 nasza jednostka została zaalarmowana do pożaru sadzy w przewodzie kominowym.

Zdarzenie miało miejsce w jednym z domów jednorodzinnych na ulicy Widokowej w Moszczenicy. Po przyjeździe na miejsce nasz dowódca stwierdził, że pali się sadza w dolnej części przewodu kominowego. Piec właściciel budynku zdążył wygasić samodzielnie.

Nasze działania polegały na wygaszeniu przewodu kominowego za pomocą lancy mgłowej kominowej MIST-TECH oraz na przeczyszczeniu go. Przewód kominowy i przylegające do niego ściany oraz podłogi zostały sprawdzone kamerą termowizyjną. Pomieszczenia sprawdziliśmy detektorem wielogazowym.

Działania trwały godzinę.

Siły i środki: 1x OSP Moszczenica, 1x JRG Gorlice