subpageslide.jpeg

Gdy zawyje syrena to nie jest ważne czy jest święto czy dzień powszedni, nasi druhowie opuszczają swoje rodziny i śpieszą z pomocą. Tak było wczoraj, kiedy o godzinie 10:25 nasza jednostka została zaalarmowana do pożaru sadzy w przewodzie kominowym.

 

Zdarzenie miało miejsce w jednym z domów jednorodzinnych na ulicy Widokowej w Moszczenicy. Po przyjeździe na miejsce nasz dowódca stwierdził, że pali się sadza w dolnej części przewodu kominowego. Piec właściciel budynku zdążył wygasić samodzielnie.

 

Nasze działania polegały na wygaszeniu przewodu kominowego za pomocą lancy mgłowej kominowej MIST-TECH oraz na przeczyszczeniu go. Przewód kominowy i przylegające do niego ściany oraz podłogi zostały sprawdzone kamerą termowizyjną. Pomieszczenia sprawdziliśmy detektorem wielogazowym.

 

Działania trwały godzinę.

 

Siły i środki: 1x OSP Moszczenica, 1x JRG Gorlice

REJESTR ZDARZEŃ
2021
osp moszczenica

10

POŻARY
osp moszczenica

33

MIEJSCOWE ZAGROŻENIA
osp moszczenica

0

ALARMY FAŁSZYWE
osp moszczenica

43

OGÓŁEM
Czad - cichy zabójca!
Nie wypalaj traw!
Zostań strażakiem!
Przekaż nam swój 1%.
MINIONY ROK W LICZBACH
2020
osp moszczenica

6

POŻARY
osp moszczenica

50

MIEJSCOWE ZAGROŻENIA
osp moszczenica

3

ALARMY FAŁSZYWE
osp moszczenica

59

OGÓŁEM
POTRZEBUJESZ POMOCY, ZADZWOŃ 112 LUB 998
Image
Ochotnicza Straż Pożarna w Moszczenicy

ul. Gorlicka 125
38-321 Moszczenica

Tel: 791-232-711
E-mail: redakcjaospmoszczenica@gmail.com