subpageslide.jpeg

Wczoraj(tj. 17.02.2021) o godzinie 16:15 nasza jednostka została zadysponowana do zdarzenia drogowego w Moszczenicy na ulicy. Gorlickiej na wysokości starego stadionu. Dyspozytor poinformował nas o 4 rannych osobach.

 

Do zdarzenia udaliśmy się dwoma pełnymi zastępami, które jako pierwsze dotarły na miejsce. Po przyjeździe zastaliśmy dwa samochody, które zderzyły się czołowo. Jeden z pojazdów w wyniku zderzenia wypadł z drogi i wpadł do głębokiego rowu. Kierowcy i pasażerowie opuścili pojazdy o własnych siłach.

 

Nasze działania polegały na udzieleniu pierwszej pomocy przedmedycznej poszkodowanym, odłączeniu zasilania w rozbitych samochodach i kierowaniu ruchem. Na koniec pomogliśmy usunąć rozbite pojazdy i sprawdziliśmy drogę czy nie ma na niej płynów eksploatacyjnych i pozostałości samochodach.

 

Dwóch poszkodowanych nie miało poważniejszych obrażeń i nie wymagali hospitalizacji. Jeden z osób została zabrana do gorlickiego szpitala, druga odmówiła hospitalizacji.

 

Nasze działania trwały ponad 3 godziny.

 

Siły i środki: 2x OSP Moszczenica, 2x JRG Gorlice, 2x ZRM, 1x Policja

 

wyp01
wyp02
wyp03

REJESTR ZDARZEŃ
2021
osp moszczenica

10

POŻARY
osp moszczenica

33

MIEJSCOWE ZAGROŻENIA
osp moszczenica

0

ALARMY FAŁSZYWE
osp moszczenica

43

OGÓŁEM
Czad - cichy zabójca!
Nie wypalaj traw!
Zostań strażakiem!
Przekaż nam swój 1%.
MINIONY ROK W LICZBACH
2020
osp moszczenica

6

POŻARY
osp moszczenica

50

MIEJSCOWE ZAGROŻENIA
osp moszczenica

3

ALARMY FAŁSZYWE
osp moszczenica

59

OGÓŁEM
POTRZEBUJESZ POMOCY, ZADZWOŃ 112 LUB 998
Image
Ochotnicza Straż Pożarna w Moszczenicy

ul. Gorlicka 125
38-321 Moszczenica

Tel: 791-232-711
E-mail: redakcjaospmoszczenica@gmail.com