Wczoraj, tj. 9 kwietnia 2026 roku o godzinie 18:47, nasza jednostka została zadysponowana do pomocy Policji w poszukiwaniach prowadzonych w miejscowości Wilczyska (gm. Bobowa).
Na miejsce zdarzenia udał się zastęp naszych strażaków z sekcji dronowej, samochodem Isuzu D-MAX wraz z przyczepką, quadem oraz dronem.
Po dojeździe i przeprowadzeniu rozpoznania ustalono, że poszukiwany jest 30-letni mężczyzna chorujący na autyzm, którego życie mogło być zagrożone.
Naszym zadaniem było sprawdzenie wyznaczonego obszaru przy użyciu drona wyposażonego w kamerę termowizyjną. W trakcie działań nie ujawniono osoby poszukiwanej na wskazanym terenie.
Ostatecznie, po około 2 godzinach, mężczyzna został odnaleziony cały i zdrowy na terenie powiatu nowosądeckiego.
Siły i środki: OSP Moszczenica, OSP Wilczyska, OSP Bobowa, OSP Jankowa, OSP GPR Siary, GRS OSP Nowy Sącz, OSP Chodorowa, OSP Krużlowa Niżna, OSP Wojnarowa, JRG Gorlice, JRG 2 Nowy Sącz + SGPR, JRG 1 Nowy Sącz, Policja
