osp moszczenica
subpageslide.jpeg

Wczoraj, tj. 5 lutego 2026 roku, o godzinie 13:13, na prośbę Zespołu Ratownictwa Medycznego, nasza jednostka została zadysponowana do zdarzenia związanego z zatruciem tlenkiem węgla w jednym z budynków na terenie Moszczenicy.

 

Na miejsce zdarzenia udał się zastęp naszych strażaków samochodem GBA MAN TGM. Po dojeździe i przeprowadzeniu rozpoznania naszym zadaniem było sprawdzenie pomieszczenia, w którym doszło do zatrucia, przy użyciu detektora wielogazowego. Przed naszym przybyciem budynek został przewietrzony, a przeprowadzone pomiary nie wykazały obecności tlenku węgla.

 

Na miejsce zdarzenia dotarł również zastęp z JRG Gorlice. Ich urządzenia pomiarowe także nie wskazały występowania zagrożenia.

 

W wyniku zdarzenia poszkodowany został 15-letni chłopiec. Na miejscu udzielono mu pomocy medycznej, po czym został przewieziony przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala w Gorlicach.

 

Siły i środki: OSP Moszczenica, JRG Gorlice, ZRM

 

REJESTR ZDARZEŃ
2026
osp moszczenica

4

POŻARY
osp moszczenica

8

MIEJSCOWE ZAGROŻENIA
osp moszczenica

0

ALARMY FAŁSZYWE
osp moszczenica

12

OGÓŁEM
Czad - cichy zabójca!
Nie wypalaj traw!
Zostań strażakiem!

Przekaż nam swój 1,5%.

MINIONY ROK W LICZBACH
2025
osp moszczenica

7

POŻARY
osp moszczenica

33

MIEJSCOWE ZAGROŻENIA
osp moszczenica

2

ALARMY FAŁSZYWE
osp moszczenica

42

OGÓŁEM
Image
Image
POTRZEBUJESZ POMOCY, ZADZWOŃ 112 LUB 998
Image
Ochotnicza Straż Pożarna w Moszczenicy

ul. Gorlicka 125
38-321 Moszczenica

Tel: 791-232-711
E-mail: redakcjaospmoszczenica@gmail.com