subpageslide.jpeg

Dziś tj. 2 lipca 2024 o godzinie 6:04 nasza jednostka została zadysponowana do zderzenia samochodu dostawczego z ciągnikiem rolniczym na ulicy Cesarskiej w Moszczenicy (DW977).

Do zderzenia udał się zastęp naszych Strażaków samochodem SLRt Renault Master, który jako pierwszy przybył na miejsce. Po dojeździe i rozpoznaniu potwierdzono dane zawarte w zgłoszeniu. Na drodze wojewódzkiej 977 doszło do zderzenia samochodu dostawczego Iveco z ciągnikiem rolniczym, który kosił pobocza. W wyniku uderzenia bus wypadł z drogi i zatrzymał się w zaroślach.

Naszym zadaniem było zabezpieczenie miejsca zdarzenia oraz udzielenie pierwszej pomocy przedmedycznej kierującemu samochodem Iveco. Następnie na czas prowadzonych działań nasi Druhowie kierowali ruchem.

Kierujący Iveco został przez ZRM zabrany do szpitala. Na szczęście jego obrażanie nie wymagały hospitalizacji.

Siły i środki: OSP Moszczenica, JRG Gorlice, ZRM, Policja

REJESTR ZDARZEŃ