Dziś tj. 19 października 2023 roku nasza jednostka wzięła udział w powiatowych ćwiczeniach służb ratowniczych Wypadek Bednarka 2023.

Na ćwiczenia udał się zastęp strażaków-operatorów drona samochodem SLRR Isuzu D-MAX. Naszym zadaniem była pomoc Policji w zlokalizowaniu poszkodowanego w wypadku kierowcy jednego z pojazdów, który zbiegł do lasu.

Za pomocą naszego drona DJI Matrice 30T udało nam się odnaleźć punkt który przypominał człowieka lub zwierzę. Za pomocą dalmierza laserowego odczytaliśmy współrzędne i przekazaliśmy je strażakom z OSP Lipinki, którzy przenieśli je do google maps i quadem udali się we wskazane miejsce. Obiekt zauważony przez operatorów okazał się być poszukiwaną osobą poszkodowaną.

Naszych działań nie ułatwiał silny wiatr, jednak była to okazja do sprawdzenia naszego sprzętu i umiejętności w trudnych warunkach.

Wszystkie osoby biorące udział w ćwiczeniach to Druhowie uprawnieni do latania dronami tj. dh Damian Markowicz, dh Józef Brach, dh Adam Stec, dh Karol Skrobot i dh Kacper Kamyk.

Dziękujemy za udział w ćwiczeniach, gdyż dla naszej jednostki była to kolejna porcja wiedzy i doświadczenia, które przydadzą się przy prawdziwych akcjach.

Ćwiczenia są kolejnymi które pokazały, że sprzęt którym dysponujemy świetnie spisze się jako pomoc Strażakom i Policjantom.

poszkodowany