Dziś (tj. 16 sierpnia 2023r.) o godzinie 14:37 nasza jednostka została zadysponowana na ul. Jana Pawła II w Staszkówce, gdzie na drodze doszło do pożaru przyczepy ze słomą.

Na miejsce zdarzenia udał się zastęp naszych strażaków samochodem GBA MAN Tgm. Po dojeździe i rozpoznaniu potwierdziliśmy dany zawarte w zgłoszeniu. Na przyczepie paliła się słoma. Przed naszym przyjazdem rolnikowi udało się odpiąć ciągnik rolniczy i odstawić w bezpieczne miejsce.

Nasi strażacy w aparatach ochrony dróg oddechowych przystąpili do gaszenia pożaru. Po kilku minutach na miejsce dotarła jednostka z OSP Staszkówka i JRG Gorlice. Za pomocą wideł ściągaliśmy słomę z przyczepy i przelewaliśmy ją wodą. Udało się ocalić drewniane ogrodzenie sąsiedniej posesji za którym były kilkumetrowe tuje. Sytuacja cały czas była monitorowana za pomocą kamery termowizyjnej.

Na czas działań gaśniczych droga powiatowa Staszkówka-Ciężkowice była zablokowana.

Siły i środki: 1x OSP Moszczenica, 1x OSP Staszkówka, 1x JRG Gorlice i 1x Policja

pozar stka2