W piątek 30 czerwca 2023r. o godzinie 15:52 nasza jednostka została zadysponowana do wypadku samochodu typu bus na ulicy Widokowej w Moszczenicy (pogranicze Moszczenica / Kwiatonowice).

Na miejsce zdarzenia udał się zastęp naszych strażaków samochodem SLRt Renault Master. Po dojeździe i rozpoznaniu potwierdzono dane zawarte w zgłoszeniu. Na drodze powiatowej Turza - Kwiatonowice w Moszczenicy samochód dostawczy typu bus zjechał z drogi i uderzył w przepust. W wyniku zdarzenia trzy osoby zostały ranne, a jedna z nich została zakleszczona w pojeździe.

Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pomocy poszkodowanym oraz wykonaniu stabilizacji pojazdu, który uderzył w przepust. Następnie wspólnie ze strażakami z JRG Gorlice, którzy w międzyczasie dotarli na miejsce przystąpiliśmy do uwalniania kierowcy, który został zakleszczony w pojeździe. Niezbędne okazało się użycie dwóch zestawów narzędzi hydraulicznych. Wszystkich poszkodowanych przekazano Zespołom Ratownictwa Medycznego.

Kolejnym etapem akcji było zabezpieczenie przez naszych strażaków lądowiska dla helikoptera LPR. Droga podczas akcji była całkowicie zamknięta, a później ruch odbywał się wajadłowo.

Siły i środki: 1x OSP Moszczenica, 2x JRG Gorlice, 3x ZRM, 1x LPR, 2x Policja