subpageslide.jpeg

Niedzielę 14 listopada 2021r. Druhowie z naszej jednostki wraz z Druhami z OSP Staszkówka spędzili na gminnych ćwiczeniach z zakresu ratownictwa Technicznego.

 

Ćwiczenia zorganizował Zarząd OSP Moszczenica wraz z Zarządem Gminnym ZOSP RP w Moszczenicy przy wsparciu Wójta Jerzego Wałęgi. Ćwiczenia poprowadził dh Szymon Marszał z OSP Stobierna, instruktor w tym zakresie i właściciel sklepu Fenix.Market.

 

W czasie ćwiczeń strażacy omawiali i ćwiczyli stabilizację pojazdu, sposoby ewakuacji osób poszkodowanych z pojazdów oraz sposoby pracy z narzędziami hydraulicznymi. Oczywiście była też mowa o podstawach i sposobach zabezpieczenia miejsca zdarzenia. Poruszona także tematy postępowania z samochodami elektrycznymi i hybrydowymi.

 

Dzięki trwającej od lat wzorowej współpracy z firmą Auto Złom SDP Mateusz Gubała z Zagórzan nasze ćwiczenia to nie tylko wiedza teoretyczna, a przed wszystkim przerabianie różnych wariantów w praktyce. Do dyspozycji strażaków były dwa samochody osobowe.

 

Ćwiczenia były też okazją do przetestowania naszego nowego zakupu, lancy mgłowej prostej która idealnie nadaje się do gaszenia pożarów samochodów. Dzięki lancy można ugasić mocno rozwinięty pożar zużywając przy tym minimalną ilość wody.

 

Manewry cieszyły się ogromnym zainteresowaniem ze strony druhów obydwu jednostek. Tego typu ćwiczenia to ogromny zastrzyk wiedzy teoretycznej i praktycznej, który na pewno zauważalny będzie podczas działań w prawdziwych zdarzeniach. 

 

Ćwiczeniom przyglądał się Wójt Gminy Moszczenica Jerzy Wałęga, Prezes Gminny ZOSP RP dh Józef Janik i Komendant Gminny ZOSP RP dh Krzysztof Markowicz.

 

Przed nami kolejne szkolenia, a dobrą informację przekazał Wójt Jerzy Wałęga, który zadeklarował pomoc w zakupie kompresora do nabijania butli do aparatów ochrony dróg oddechowych. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że gmina Moszczenica poprzez inwestycję w Ochotnicze Straże Pożarne robiy wszystko aby zapewnić bezpieczeństwo swoim mieszkańcom. Dobrze wyszkoleni i zgrani ludzie i niezbędny sprzęt to podstawa dobrego funkcjonowaniua każdej jednostki.

 

Jeszcze raz bardzo dziękujemy dh Szymonowi Marszałowi, firmie SDP Auto Złom Mateusz Gubała z Zagórzan i Wójtowi gminy Moszczenica Jerzemu Wałędze za pomoc w organizacji tak ważnych ćwiczeń.

 

cwiczeniaosp-0001
cwiczeniaosp-0002
cwiczeniaosp-0003
cwiczeniaosp-0004
cwiczeniaosp-0005
cwiczeniaosp-0006
cwiczeniaosp-0007
cwiczeniaosp-0008
cwiczeniaosp-0009
cwiczeniaosp-0010

 

REJESTR ZDARZEŃ
2021
osp moszczenica

10

POŻARY
osp moszczenica

33

MIEJSCOWE ZAGROŻENIA
osp moszczenica

0

ALARMY FAŁSZYWE
osp moszczenica

43

OGÓŁEM
Czad - cichy zabójca!
Nie wypalaj traw!
Zostań strażakiem!
Przekaż nam swój 1%.
MINIONY ROK W LICZBACH
2020
osp moszczenica

6

POŻARY
osp moszczenica

50

MIEJSCOWE ZAGROŻENIA
osp moszczenica

3

ALARMY FAŁSZYWE
osp moszczenica

59

OGÓŁEM
POTRZEBUJESZ POMOCY, ZADZWOŃ 112 LUB 998
Image
Ochotnicza Straż Pożarna w Moszczenicy

ul. Gorlicka 125
38-321 Moszczenica

Tel: 791-232-711
E-mail: redakcjaospmoszczenica@gmail.com