osp moszczenica
subpageslide.jpeg

Dnia 12 października 2021 roku nasza jednostka wzięła udział w ćwiczeniach, które Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach zorganizowała na terenie obiektu „Starego Szpitala” w Gorlicach.

 

Na manewry udał się jeden zastęp z naszej jednostki średnim samochodem ratowniczo-gaśniczym MAN. Strażaków przywitał z-ca dowódcy JRG mł. bryg. Dariusz Surmacz, po czym powiedział kilka zdań na temat działań w tego typu obiektach. Następnie strażacy mieli okazje zapoznać się z budynkiem i systemami przeciwpożarowymi, które są w nim zainstalowane.

 

Kolejnym etapem wtorkowego spotkania było wykonanie założenia, które polegało na przeszukaniu budynku i ewakuacji poszkodowanych oraz ugaszeniu pożaru w jednym z pomieszczeń. Do budynku weszły dwie roty składające się z strażaków PSP Gorlice oraz OSP Moszczenica i OSP Gładyszów. Zadaniem roty gaśniczej było zlokalizowanie i ugaszenie pożaru, natomiast rota poszukiwawcza miała odnaleźć i ewakuować osobę poszkodowaną. Kolejnym zadaniem było udzielenie kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu, który miał oparzenia 1 i 2 stopnia.

 

Po ćwiczeniach mł. bryg. Dariusz Surmacz zrobił krótkie podsumowanie i pozytywnie ocenił wykonanie zadania. Mł. bryg. Dariusz Surmacz zwrócił także uwagę, aby w przypadku pożarów strażacy jak najczęściej korzystali z aparatów ochrony dróg oddechowych.

 

Za ćwiczenia bardzo dziękujemy Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach i mamy nadzieję, że będzie takich spotkań jeszcze więcej. Podczas różnego rodzaju akcji, każdy z nas widzi jak bardzo ważne jest, aby cały czas się szkolić i doskonalić swoje umiejętności.

 

02
01
03
04
05
06
07
08
09
10

REJESTR ZDARZEŃ
2022
osp moszczenica

4

POŻARY
osp moszczenica

25

MIEJSCOWE ZAGROŻENIA
osp moszczenica

0

ALARMY FAŁSZYWE
osp moszczenica

29

OGÓŁEM
Czad - cichy zabójca!
Nie wypalaj traw!
Zostań strażakiem!
Przekaż nam swój 1%.
MINIONY ROK W LICZBACH
2021
osp moszczenica

10

POŻARY
osp moszczenica

38

MIEJSCOWE ZAGROŻENIA
osp moszczenica

0

ALARMY FAŁSZYWE
osp moszczenica

48

OGÓŁEM
POTRZEBUJESZ POMOCY, ZADZWOŃ 112 LUB 998
Image
Ochotnicza Straż Pożarna w Moszczenicy

ul. Gorlicka 125
38-321 Moszczenica

Tel: 791-232-711
E-mail: redakcjaospmoszczenica@gmail.com