Z wielkim smutkiem informujemy, iż we wtorek 18 maja 2021 r. do wieczności odszedł Jerzy Mruk, członek wspierający Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczenicy.

Śp. Jerzego Mruka, każdy z nas pamiętać będzie jako uśmiechniętego i życzliwego człowieka, który zawsze potrafił zostawić swoją pracę, oraz obowiązki i śpieszył strażakom z pomocą. Pomoc ta polegała na udziale w akcjach ratowniczo-gaśniczych jako operator koparki. Niejednokrotnie dzwoniliśmy w środku nocy, aby przyjechał wspomóc nas w tych właśnie działaniach i nigdy nie spotkaliśmy się z odmową. Na Śp. Jerzego strażacy mogli liczyć również wtedy, gdy potrzebna była pomoc w pracach przy remizie strażackiej. Wielu z nas mówi, że Śp. Jerzy Mruk wspierał jednosktę OSP Moszczenica od zawsze.

Gdy tylko Śp. Jerzy miał siłę i zdrowie, to zawsze bał udział w strażackich zebraniach i uroczystościach. Jesteśmy przekonani, że od wtorku pełnił będzie wieczną służbę u boku Św. Floriana.

Dziś nasi Druhowie będą towarzyszyć Śp. Jerzemu Mrukowi w jego ostatniej drodze.

Na ręce rodziny Śp. Jerzego Mruka składamy najszczersze kondolencje.

Niech spoczywa w pokoju wiecznym.