osp moszczenica
subpageslide.jpeg

4 maja 2021r. to szczególny dzień dla druhen i druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczenicy. To właśnie 4 maja obchodziliśmy dzień strażaka, a przy tej okazji jubileusz 95-lecia jednostki.

 

Zarząd podjął decyzję, że tego roku obchody będą miały charakter bardzo symboliczny i kameralny, a wszystko ze względu na ciągnącą się już przeszło rok pandemię.

 

Dzień Strażaka i jubileusz 95-lecia jednostki OSP Moszczenica rozpoczęła msza święta, której przewodniczył ks. prałat Tadeusz Machał w asyście ks. Mariusza Muchy. Prałat podziękował strażakom za swoją ciężką i ofiarną pracę oraz powierzył nas pod opiekę Św. Floriana, patrona strażaków i hutników.

 

Po Mszy Świętej druhny i druhowie udali się do remizy OSP Moszczenica, gdzie przed figurą Św. Floriana Wójt, a zarazem druh Jerzy Wałęga, Prezes OSP Moszczanica dh Damian Markowicz i Prezes ZOG ZOSP RP w Moszczenicy symbolicznie złożyli wiązankę kwiatów.

 

Za pracę i działania strażakom podziękował również Wójt dh Jerzy Wałęga, który zawsze strażaków wspiera i pomaga na ile to tylko możliwe. Wspaniali druhowie i dobra współpraca z samorządem sprawiają, że nasza jednostka cały czas się rozwija i nie ma się czego wstydzić.

 

95 lat jednostki to kawał historii i wiele zmian. Ta historia cały czas pisze się dalej, a nasze druhny i nasi druhowie szkolą się i ciężko pracują by przyszłe pokolenia do tej historii z dumą wracały.

 

 

REJESTR ZDARZEŃ
2022
osp moszczenica

4

POŻARY
osp moszczenica

25

MIEJSCOWE ZAGROŻENIA
osp moszczenica

0

ALARMY FAŁSZYWE
osp moszczenica

29

OGÓŁEM
Czad - cichy zabójca!
Nie wypalaj traw!
Zostań strażakiem!
Przekaż nam swój 1%.
MINIONY ROK W LICZBACH
2021
osp moszczenica

10

POŻARY
osp moszczenica

38

MIEJSCOWE ZAGROŻENIA
osp moszczenica

0

ALARMY FAŁSZYWE
osp moszczenica

48

OGÓŁEM
POTRZEBUJESZ POMOCY, ZADZWOŃ 112 LUB 998
Image
Ochotnicza Straż Pożarna w Moszczenicy

ul. Gorlicka 125
38-321 Moszczenica

Tel: 791-232-711
E-mail: redakcjaospmoszczenica@gmail.com