subpageslide.jpeg

21 lutego 2021 roku w Urzędzie Gminy Moszczenica została wręczona Nagroda Wójta Gminy Moszczenica w dziedzinie kultury. Laureatem nagrody został Pan Adam Stec - Druh Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczenicy.

 

W uzasadnieniu zapisano: „Druh Adam Stec nieprzerwanie od 16 lat służy w Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczenicy. Od wielu lat w tej jednostce jest świetnym strażakiem ratownikiem, bardzo dobrym kierowcą i konserwatorem sprzętu oraz ważnym wsparciem dla całej jednostki. Druh Adam Stec to osoba bardzo zaangażowana w życie i rozwój jednostki OSP Moszczenica. Czyni to poprzez udział w akcjach ratowniczo-gaśniczych oraz pracach remontowych budynku remizy. Doskonały przykład tego poświęcenia, mieliśmy chociażby przy remoncie garażu i pracach porządkowych wokół budynku, na które poświęcił wiele dni. Dzięki takim ludziom jak Adam Stec można było wykonać wiele prac ogólnobudowlanych i zdecydowanie obniżyć koszty remontów, szczególnie garażu.

 

 Druh Adam to także osoba bardzo pomysłowa, a jego dziełem jest m.in. zestaw podpór do stabilizacji pojazdów niezbędny przy wypadkach komunikacyjnych, urządzenie do zwijania węży, mocowanie sprzętu na samochodach strażackich, czy stalowy regał w wyremontowanym garażu.

 

Druh Adam Stec to także gospodarz w remizie OSP Moszczenica. Dzięki niemu w remizie zawsze jest porządek, przeglądy sprzętu są dopilnowane, sprzęt jest regularnie przepalany i testowany. Jest to osoba zawsze uśmiechnięta i pełna optymizmu. Jest życzliwy dla innych i nigdy nie odmawia pomocy.

 

Druh Adam Stec, będąc mocnym filarem OSP Moszczenica, pozwala na utrwalenie i rozwijanie lokalnej tradycji, w którą wpisana jest jednostka strażacka.”

 

Wielkie gratulacje. Dobrze, że tacy ludzie przebywają i pracują wśród nas.

Paweł Morańda / gminamoszczenica.eu

 

nagroda adam2

REJESTR ZDARZEŃ
2021
osp moszczenica

10

POŻARY
osp moszczenica

33

MIEJSCOWE ZAGROŻENIA
osp moszczenica

0

ALARMY FAŁSZYWE
osp moszczenica

43

OGÓŁEM
Czad - cichy zabójca!
Nie wypalaj traw!
Zostań strażakiem!
Przekaż nam swój 1%.
MINIONY ROK W LICZBACH
2020
osp moszczenica

6

POŻARY
osp moszczenica

50

MIEJSCOWE ZAGROŻENIA
osp moszczenica

3

ALARMY FAŁSZYWE
osp moszczenica

59

OGÓŁEM
POTRZEBUJESZ POMOCY, ZADZWOŃ 112 LUB 998
Image
Ochotnicza Straż Pożarna w Moszczenicy

ul. Gorlicka 125
38-321 Moszczenica

Tel: 791-232-711
E-mail: redakcjaospmoszczenica@gmail.com