W piątek 30 grudnia 2022 remiza OSP Moszczenica wypełniła się po brzegi. Tego dnia wieczorem strażacy gminy Moszczenica spotkali się na Gminnym Opłatku Strażackim. Spotkanie było bardzo dobrym momentem na złożenie sobie życzeń, podzielenie się opłatkiem, rozmowy w świątecznej atmosferze i wspólne kolędowanie.

Przybyłych strażaków i gości przywitał Prezes OSP Moszczenica dh Damian Markowicz. Swoją obecnością podczas spotkania zaszczycili m.in. Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś, Poseł na Sejm RP Patryk Wicher, Komendant Powiatowy PSP Gorlice mł. bryg. Waldemar Krok, Kapelan Strażaków gminy Moszczenica ks. Krzysztof Jarmuła, Wójt gminy Moszczenica dh Jerzy Wałęga, Przewodnicząca Rady gminy Moszczenica Izabella Wąsowska, Przedstawiciel Zarządu powiatowego ZOSP RP w Gorlicach dh Józef Janik, Prezes OSP Staszkówka dh Stanisław Pyzik, Proboszcz parafii Moszczenica ks. Piotr Bodziony, Prałat ks. Tadeusz Machał, ks. Mariusz Mucha, a także Sołtys wsi Moszczenica dh Grzegorz Brach i Sołtys wsi Staszkówka dh Jan Gąsior.

W pierwszej kolejności życzenia wszystkim przybyłym złożył Prezes OSP Moszczenica dh Damian Markowicz, a po nim życzenia składali przybyli goście. Następnie życzenia składał sobie każdy z osobna łamiąc się przy tym opłatkiem.

Świętowanie przez cały czas uświetniał zespół „Rewolucja” z Moszczenicy oraz dh Tomasz Kupiec wraz z Panem Ryszardem Barczykiem, Wojciechem Jędrusiakiem i Adamem Stec.

O pyszną kolację zadbały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Moszczenicy i nasze Druhny oraz żony strażaków.

oplatek22-0001
oplatek22-0002