subpageslide.jpeg

Rok 2020 był dla naszej jednostki rokiem pracowitym pod wieloma względami. Dziś przyszedł czas na podsumowanie.


Zacząć należałoby od wyjazdów, gdyż ich liczba jest bliska 60. Na naszym fanpage podanych jest ich 46, natomiast nie wliczaliśmy w to wyjazdów związanych z dowożeniem żywności z GOPS. W żadne statystyki nie ujmowaliśmy także pomocy dla seniorów, gdyż zdarzało się, że nasi druhowie jechali też swoimi prywatnymi samochodami.
 
Pierwsze dni roku rozpoczęliśmy od zakupu torby PSP R1, deski ortopedycznej i szyn Kramera, zadanie to w 100% zostało dofinansowane z PZU. Jeszcze tego samego miesiąca do naszej remizy dotarły 3 ubrania specjalne Rosenbauer Fire MAX III – zakup ze środków własnych.
 
Luty rozpoczęliśmy również od zakupu ubrania specjalnego, tym razem udało się zakupić SUBOR Syriusz X od polskiego producenta. Ubranie zakupili nasi druhowie, którzy zrobili w remizie tzw. „zrzutkę do hełmu”.
 
Również w lutym kolejna duża inwestycja, gdyż przyszedł czas na wymianę starych i zużytych bram garażowych. Założone zostały bramy firmy Wiśniowski z możliwością zdalnego otwierania. Ponadto nasi druhowi dorobili do bram awaryjne zasilanie, dzięki czemu już nie trzeba obawiać się przerw w dostawie prądu. Należy dodać, że z dwóch starych bram udało się zrobić jedną dobrą, która została zainstalowana w trzecim boksie garażowym.
 
Początkiem marca do naszej szatni trafiło kolejne ubranie bojowe, tym razem od firmy Milena Bis. Z racji tego, że ubranie było nowością wchodzącą na rynek udało nam się zakupić je w bardzo atrakcyjnej cenie.
W związku z epidemią i zagrożeniem, które miało nadejść ze środków UG Moszczenica zakupiono 6 kombinezonów chemoodpornych i rękawice.
 
Marzec też był dobrym miesiącem, bo to właśnie 23 marca do naszej jednostki trafiły opony typu All Terrain BF Goodrich A/T KO2 do samochodu ISUZU. Opony o wartości 2548 złotych naszej jednostce podarowała firma Oponeo.pl
Kwiecień również rozpoczął się od zakupów, na początek były to rękawice techniczne, które strażacy zakupili z własnych ekwiwalentów. 10 kwietnia do naszej jednostki dotarła pralka i suszarka, które sprezentowała nam firma Electrolux. Wartość urządzeń to blisko 8 tys. złotych. Od tego czasu ubrania bojowe prane są na bieżąco, co znacznie wpływa na zdrowie naszych strażaków.
 
W czerwcu do naszej jednostki trafił kolejny sprzęt, a tym razem był to opryskiwacz spalinowy, kombinezony jednorazowe, okulary, maseczki i środki do dezynfekcji. Sprzęt przekazany został przez Województwo Małopolskie.
W Lipcu udało nam się pozyskać środki i zakupić lancę kominową firmy Mist-Tech.
 
W sierpniu zakupiliśmy kolejny hełm Rosenbaier Heros Titan.
 
Początkiem października dzięki firmie Auto Serwis Artur Hudzik udało się zakupić do naszej jednostki hełm strażacki DRAGON HT-05. Nasi druhowie zakupili i wymienili też halogeny w maszcie oświetleniowym na samochodzie Renault Master. Tradycyjne halogeny zastąpiły halogeny LED. Jeszcze tego samego miesiąca za sprawą dotacji z WFOŚiGW zakupiliśmy 4 węże tłoczne i ubranie bojowe Milena Bis, które jest już 6 ubraniem zakupionym w 2020 roku. Całkowity koszt zadania to 3640 złotych.
 
Końcówka października i początek listopada, to zakończenie prac przy remoncie garażu OSP Moszczenica. Wymieniona została posadzka na żywiczną, a także ułożono płytki i pomalowano ściany. Koszt wymiany posadzki z robocizną to 30 tys. złotych. Płytki to koszt ok. 2 tys. złotych i tutaj całą robotę związaną z układaniem i malowaniem wykonali bezinteresownie strażacy z naszej jednostki i sympatycy naszej jednostki. Remont możliwy był dzięki dotacji z KSRG w kwocie 15 tys. złotych, dotacji z Urzędu Gminy w kwocie 15 tys. złotych, datkom od sponsorów i wkładowi własnemu naszych strażaków. Całkowity koszt remontu garażu szacuje się na kwotę ponad 60 tys. złotych.
 
Listopad również zakupowy dla naszej jednostki. Tym razem dzięki dotacji z KSRG i środkom własnym zakupiliśmy 4 hełmy DRAGON HT-05 i 5 par rękawic pożarniczych Holik.
 
Jeszcze tego samego miesiąca zakupiliśmy kolejny hełm Rosenbauer Heros Titan, latarki do poprzednich hełmów i pulsoksymetr. Łącznie mamy 16 hełmów Rosenbauer Heros Titan i 5 hełmów Dragon HT-05. Wszystkie w kolorze RAL 1026.
Początkiem grudnia zakupiono opony do Renault Master(1150 zł), gdyż aktualne były już stare i nie nadawały się do jazdy. Kolejny grudniowy zakup to kamera termowizyjna Flir K2 (8000 zł). Sprzęt bardzo potrzebny, a jego zakup możliwy dzięki mieszkańcom gminy Moszczenica, którzy ochoczo wsparli akcję „Kalendarze 2020”.
 
Ostatnie dni roku to dokończenie remontu pomieszczenia biurowego i częściowe utwardzenie placu za remizą.
 
Rok 2020 to także 6 spotkań naszych strażaków w celu szkolenia się i ćwiczeń.
 
Na koniec jeszcze raz chcemy bardzo podziękować wszystkim, którzy wspierają naszą jednostkę, a są to przede wszystkim Mieszkańcy gminy Moszczenica, Urząd Gminy Moszczenica, KP PSP w Gorlicach i firmy Zajazd na Wzgórzu w Moszczenicy, Empol Sp. z o.o., Hażbud Sp. z o.o., Oponeo, Electrolux, Guben Mateusz Gubała, Auto Service Artur Hudzik, SDP „Auto-Złom” Mateusz Gubała Zagórzany, MARYS, Midecco Karol i Daniel Mika, Tenis-Kort Bolesław Jędrzejowski, Usługi Remontowo-Budowlane Radosław Markowicz, Gorlice.tv, Andrzejart.pl, DM STUDIO i FotoDruk24.
 
A może Ty chcesz zostać strażakiem i pomagać innym? Zapraszamy!

REJESTR ZDARZEŃ
2021
osp moszczenica

10

POŻARY
osp moszczenica

33

MIEJSCOWE ZAGROŻENIA
osp moszczenica

0

ALARMY FAŁSZYWE
osp moszczenica

43

OGÓŁEM
Czad - cichy zabójca!
Nie wypalaj traw!
Zostań strażakiem!
Przekaż nam swój 1%.
MINIONY ROK W LICZBACH
2020
osp moszczenica

6

POŻARY
osp moszczenica

50

MIEJSCOWE ZAGROŻENIA
osp moszczenica

3

ALARMY FAŁSZYWE
osp moszczenica

59

OGÓŁEM
POTRZEBUJESZ POMOCY, ZADZWOŃ 112 LUB 998
Image
Ochotnicza Straż Pożarna w Moszczenicy

ul. Gorlicka 125
38-321 Moszczenica

Tel: 791-232-711
E-mail: redakcjaospmoszczenica@gmail.com