Strona OSP Moszczenica wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! 
OSP Moszczenica
Strona OSP Moszczenica wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! 
   
   

Nr konta bankowego  

W związku z wieloma pytaniami od naszych sponsorów gdzie można wpłacać online pieniądze na potrzeby naszej jednostki (np. za kalendarze) poniżej podajemy nr konta bankowego naszej jednostki. Jest to szczególnie ważne w czasie pandemii. Dzięki temu ograniczamy nasze kontakty, a jednocześnie wszyscy ci, którzy chcą wspomóc naszą OSP mogą to zrobić w sposób bezpieczny.

Ochotnicza Straż Pożarna w Moszczenicy Nr konta: 19 8795 0005 2001 0000 1850 0001

Bardzo dziękujemy!!!

   

Szkolenia i konkursy  

   

Prognoza pogody:  

   

Statystyka  

Articles View Hits
540914
   

Kto nas odwiedza  

We have 20 guests and no members online

   

Articles

Dh Stanisław Pyzik "Strażakiem Roku Gminy Moszczenica"

Details
Wybierz tekst:

Dh Stanisław Pyzik - Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Staszkówce a zarazem Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Moszczenicy otrzymał miano "Strażaka Roku Gminy Moszczenica". Jest piątym strażakiem w historii, któremu nadano ten zacny tytuł.

Podczas okolicznościowego przyjęcia zorganizowanego w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Staszkówce w dniu 5 maja br., tuż po uroczystej mszy świętej odprawionej z intencji księży kapelanów za strażaków Gminy Moszczenica, wójt Jerzy Wałęga przyznał Prezesowi OSP Staszkówka dh Stanisławowi Pyzikowi tzw. nagrodę wójta Gminy Moszczenica. Zwyczajowo gest ten nazywany jest nadaniem tytułu "Strażaka Roku Gminy Moszczenica".

Dh Stanisław Pyzik od 19 lat związany jest z ochotniczym pożarnictwem. Od 2011 roku pełnił funkcję Naczelnika OSP Staszkówka, w roku 2016 roku objął funkcję Prezesa OSP w Staszkówce i Wiceprezesa Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Moszczenicy, a od roku 2019 pełni funkcję Prezesa Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Moszczenicy.

To piąty w historii "Strażak Roku Gminy Moszczenica". Jako pierwszy tytuł ten otrzymał w roku 2012 dh Daniel Skrobot (OSP Moszczenica), następnie w roku 2013 dh Przemysław Wszołek (OSP Moszczenica), w roku 2014 dh Krzysztof Markowicz (OSP Moszczenica). W roku 2016 tytuł strażaka roku trafił do dh Stanisława Wiktora (OSP Staszkówka).

   
© OSP Moszczenica 2009-2014