Strona OSP Moszczenica wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! 
OSP Moszczenica
Strona OSP Moszczenica wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! 
   
   

Nr konta bankowego  

W związku z wieloma pytaniami od naszych sponsorów gdzie można wpłacać online pieniądze na potrzeby naszej jednostki (np. za kalendarze) poniżej podajemy nr konta bankowego naszej jednostki. Jest to szczególnie ważne w czasie pandemii. Dzięki temu ograniczamy nasze kontakty, a jednocześnie wszyscy ci, którzy chcą wspomóc naszą OSP mogą to zrobić w sposób bezpieczny.

Ochotnicza Straż Pożarna w Moszczenicy Nr konta: 19 8795 0005 2001 0000 1850 0001

Bardzo dziękujemy!!!

   

Szkolenia i konkursy  

   

Prognoza pogody:  

   

Statystyka  

Articles View Hits
540933
   

Kto nas odwiedza  

We have 16 guests and no members online

   

Articles

Strażacy pielgrzymowali do Wójtowej w Święto Miłosierdzia Bożego AD 2019

Details
Wybierz tekst:

W niedzielę 28 kwietnia 2019 roku już po raz XX odbyła się w Wójtowej (gm. Lipinki) uroczystość Powierzenia Ziemi Gorlickiej Miłosierdziu Bożemu. Jak co roku Święto Miłosierdzia Bożego zgromadziło w Wójtowej parlamentarzystów, samorządowców a przede wszystkim strażaków ochotników wraz z pocztami sztandarowymi z niemalże wszystkich gorlickich gmin. Obecna była także delegacja strażaków wraz z pocztem sztandarowym OSP Moszczenica.


Uroczystość powierzenia Ziemi Gorlickiej Miłosierdziu Bożemu rozpoczęła się o godz. 11.00 od uroczystej Mszy Świętej w kościele parafialnym pw. Bożego Miłosierdzia w Wójtowej, której przewodniczył ks. biskup Kazimierz Górny. Wcześniej uczestnicy zgromadzili się przed remizą OSP Wójtowa, skąd barwnym pochodem przy akompaniamencie orkiestry dętej z Dominikowic przeszli do kościoła parafialnego.

Po mszy świętej uczestnicy uroczystości powrócili przed wójtowską remizę, gdzie po odśpiewaniu hymnu narodowego, poszczególne delegacje złożyły kwiaty przed pomnikiem Św. Floriana. Trud organizacyjny tegorocznych jubileuszowych, dwudziestych już uroczystości zniweczył intensywne padający deszcz.

Dalsza część uroczystości realizowana była już w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Wójtowej. Licznie przybyli goście w ciepłych słowach wyrażali uznanie za piękną dwudziestoletnią symbolikę zawierzania powiatu gorlickiego Miłosierdziu Bożemu.

W uroczystości udział wzięli przedstawiciele poszczególnych ogniw ZOSP RP na czele z Wiceprezesem Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Krakowie a zarazem Prezesem ZOP ZOSP RP w Gorlicach dh Krzysztofem Kosibą, Członkiem Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Krakowie dh Przemysławem Wszołkiem, Członkiem Komisji Rewizyjnej Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Krakowie dh Eugeniuszem Stukusem oraz Wiceprezesem Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gorlicach dh Tomaszem Taraskiem. Obecny był także Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Gorlicach st. kpt. Waldemar Krok oraz Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Gorlicach mł. insp. Piotr Prokipczak.

Obecni byli również parlamentarzyści Barbara Bartuś oraz Arkadiusz Mularczyk, Radna Sejmiku Woj. Małopolskiego Jadwiga Wójtowicz, Starosta Gorlicki Maria Gubała, Przewodniczący Rady Powiatu Gorlickiego Mirosław Waląg oraz burmistrzowie i wójtowie gorlickich gmin.

   
© OSP Moszczenica 2009-2014