Strona OSP Moszczenica wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! 
OSP Moszczenica
Strona OSP Moszczenica wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! 
   
   

Nr konta bankowego  

W związku z wieloma pytaniami od naszych sponsorów gdzie można wpłacać online pieniądze na potrzeby naszej jednostki (np. za kalendarze) poniżej podajemy nr konta bankowego naszej jednostki. Jest to szczególnie ważne w czasie pandemii. Dzięki temu ograniczamy nasze kontakty, a jednocześnie wszyscy ci, którzy chcą wspomóc naszą OSP mogą to zrobić w sposób bezpieczny.

Ochotnicza Straż Pożarna w Moszczenicy Nr konta: 19 8795 0005 2001 0000 1850 0001

Bardzo dziękujemy!!!

   

Szkolenia i konkursy  

   

Prognoza pogody:  

   

Statystyka  

Articles View Hits
540926
   

Kto nas odwiedza  

We have 17 guests and no members online

   

Articles

Warta przy Grobie Pańskim 2019

Details
Wybierz tekst:

Jak co roku, druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej z Moszczenicy, podczas Świąt Wielkanocnych pełnili wartę przy Grobie Pańskim. Czuwanie rozpoczęte zostało w momencie złożenia ciała Pana Jezusa do grobu w trakcie wielkopiątkowych obchodów, zakończone przed rezurekcją w Wielką Sobotę. Tradycyjnie, w Wielki Piątek, tuż przed rozpoczęciem obrzędów liturgicznych, strażacy odbyli uroczysty przemarsz z remizy do kościoła.

W bieżącym roku wartę przy Grobie Pańskim pełniło aż 45 druhen i druhów, z czego najmłodsza miała 9 lat a najstarszy 53 lata. Druhowie zatroszczyli się ponadto o oprawę procesji rezurekcyjnej, niosąc baldachim, figurę św. Józefa, chorągwie i feretrony.

Tradycyjnie po zakończonej sobotniej rezurekcji, strażacy udali się z wielkanocnymi życzeniami do proboszcza parafii Moszczenica ks. Tadeusza Machała a po nich na "wielkanocny posiłek" do remizy.

   
© OSP Moszczenica 2009-2014