Strona OSP Moszczenica wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! 
OSP Moszczenica
Strona OSP Moszczenica wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! 
   
   

Nr konta bankowego  

W związku z wieloma pytaniami od naszych sponsorów gdzie można wpłacać online pieniądze na potrzeby naszej jednostki (np. za kalendarze) poniżej podajemy nr konta bankowego naszej jednostki. Jest to szczególnie ważne w czasie pandemii. Dzięki temu ograniczamy nasze kontakty, a jednocześnie wszyscy ci, którzy chcą wspomóc naszą OSP mogą to zrobić w sposób bezpieczny.

Ochotnicza Straż Pożarna w Moszczenicy Nr konta: 19 8795 0005 2001 0000 1850 0001

Bardzo dziękujemy!!!

   

Szkolenia i konkursy  

   

Prognoza pogody:  

   

Statystyka  

Articles View Hits
540913
   

Kto nas odwiedza  

We have 19 guests and no members online

   

Articles

Reprezentanci Gminy Moszczenica na Eliminacjach Powiatowych OTWP "Młodzież Zapobiega Pożarom" 2019

Details
Wybierz tekst:

W czwartek 4 kwietnia br. w Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Gorlicach przeprowadzono Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". W rywalizacji udział wzięło 27 uczestników, podzielonych na trzy grupy wiekowe. Gminę Moszczenica reprezentowali Andrzej Mruk z Zespołu Szkół w Moszczenicy, Marcin Skrobot z Zespołu Szkół w Staszkówce oraz Jacek Olszowski - uczeń Zespołu Szkół Nr 1 im. Ignacego Łukasiewicza w Gorlicach.


Otwarcia turnieju dokonał Wiceprezes Zarząd Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Krakowie a zarazem Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gorlicach dh Krzysztof Kosiba. Wszystkich uczestników oraz przybyłych gości przywitał prowadzący eliminacje powiatowe OTWP dh Przemysław Wszołek.

Wśród osób, które zaszczyciły turniej swoją obecnością znaleźli się m.in. Wiceprezes ZOW ZOSP RP Kraków dh Krzysztof Kosiba, Członek KR OW ZOSP RP w Krakowie dh Eugeniusz Stukus, Wicestarosta Gorlicki Stanisław Kaszyk, Komendant Powiatowy PSP w Gorlicach bryg. Krzysztof Gładysz wraz z zastępcą st. kpt. Waldemarem Krokiem, Burmistrz Miasta Gorlice Rafał Kukla a także Dyrektor CKPIU Adam Tarsa.

Zgodnie ze znowelizowanym regulaminem, uczestnicy rywalizowali w 3 grupach wiekowych: grupa I uczniowie klas I – VI szkół podstawowych (7 uczestników), grupa II - uczniowie klas VII-VIII szkół podstawowych oraz III klasy gimnazjum (7 uczestników), grupa III - uczniowie szkół średnich (13 uczestników). Prawo zgłaszania uczestników do eliminacji powiatowych miały Oddziały Miejsko-Gminne/Gminne ZOSP RP z terenu powiatu gorlickiego (grupa I,II,III) oraz szkoły średnie z terenu powiatu gorlickiego (grupa III). Na terenie powiatu gorlickiego eliminacje gminne OTWP przeprowadzono w 7 gminach. Eliminacje szkolne OTWP przeprowadzono w 9 szkołach średnich.

Nad prawidłowym przebiegiem eliminacji czuwało 5-osbowe jury pod przewodnictwem dh Przemysława Wszołka - Członka Wojewódzkiej Komisji ds. Młodzieży ZOSP RP w Krakowie. W jury zasiedli ponadto Wiceprezesi ZOP ZOSP RP w Gorlicach dh Eugeniusz Stukus i dh Tomasz Tarasek, Członek Powiatowej Komisji Rewizyjnej ZOSP RP w Gorlicach dh Sylwia Mucha a także przedstawiciel KP PSP w Gorlicach mł. bryg. Dariusz Surmacz. Sekretariat turnieju stanowiły Wioletta Sarnecka z KP PSP Gorlice oraz Anna Lesiak ze starostwa powiatowego w Gorlicach.

W części pisemnej uczestnicy zmierzyli się z testem pisemnym złożonym z 30 pytań. Do finału ustnego zakwalifikowanych zostało 3-4 uczestników z najwyższą liczbą punktów. Finalista sam czytał pytanie po czym na nie odpowiadał przed 5 osobową komisją przy obecności wszystkich pozostałych uczestników niezakwalifikowanych do finału oraz opiekunów i gości.

W wyniku przeprowadzenia dwuetapowych eliminacji, na podstawie oceny jury, dokonano wyboru laureatów:
grupa I (uczniowie klas I – VI szkół podstawowych)
I miejsce - Tomasz Cygnarowicz (gm. Bobowa)
II miejsce - Wojciech Przybyłowicz (gm. Gorlice)
III miejsce - Maciej Augustyn (gm. Biecz)

grupa II - uczniowie (klas VII - VIII szkół podstawowych oraz III klasy gimnazjum)
I miejsce - Konrad Kruczek (gm. Uście Gorlickie)
II miejsce - Damian Rafa (gm. Łużna)
III miejsce - Marcin Skrobot (gm. Moszczenica)

grupa III - uczniowie szkół średnich
I miejsce - Wojciech Mazur (Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej)
II miejsce - Mateusz Firszt (gm. Gorlice)
III miejsce - Bartłomiej Augustyn (Liceum Ogólnokształcące w Bieczu)

Podczas zmagań szczebla wojewódzkiego, które przeprowadzone zostaną w dniu 27 kwietnia br. w Wieliczce powiat gorlicki reprezentować będą w grupie I - Tomasz Cygnarowicz i Wojciech Przybyłowicz, w grupie II - Konrad Kruczek i Damian Rafa, w grupie III - Wojciech Mazur i Mateusz Firszt.

Organizatorem zmagań oraz sponsorem nagród dla uczestników był Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gorlicach przy współudziale Starostwa Powiatowego w Gorlicach, Miasta Gorlice oraz Komendy Powiatowej PSP w Gorlicach.

Poniżej dwie obszerne fotorelacje. Pierwsza w obiektywie Jacka Kierońskiego, druga Lecha Klimka i Piotra Wielgusa.

FOTORELACJA w obiektywie JACKA KIEROŃSKIEGO

FOTORELACJA w obiektywie LECHA KLIMKA I PIOTRA WIELGUSA

   
© OSP Moszczenica 2009-2014