Strona OSP Moszczenica wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! 
OSP Moszczenica
Strona OSP Moszczenica wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! 
   
   

Nr konta bankowego  

W związku z wieloma pytaniami od naszych sponsorów gdzie można wpłacać online pieniądze na potrzeby naszej jednostki (np. za kalendarze) poniżej podajemy nr konta bankowego naszej jednostki. Jest to szczególnie ważne w czasie pandemii. Dzięki temu ograniczamy nasze kontakty, a jednocześnie wszyscy ci, którzy chcą wspomóc naszą OSP mogą to zrobić w sposób bezpieczny.

Ochotnicza Straż Pożarna w Moszczenicy Nr konta: 19 8795 0005 2001 0000 1850 0001

Bardzo dziękujemy!!!

   

Szkolenia i konkursy  

   

Prognoza pogody:  

   

Statystyka  

Articles View Hits
540924
   

Kto nas odwiedza  

We have 18 guests and no members online

   

Articles

Druhowie z OSP Moszczenica docenieni na Gali 100-lecia PCK w Krakowie

Details
Wybierz tekst:

W teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, w poniedziałek 25 marca br. zorganizowano Galę 100-lecia Polskiego Czerwonego Krzyża. Jej organizatorem był Małopolski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża. Wśród uczestników uroczystości znalazło się wielu gorliczan, w tym m.in.: strażacy z KP PSP w Gorlicach na czele z komendantem bryg. Krzysztofem Gładyszem oraz druhowie OSP Moszczenica na czele z Prezesem dh Przemysławem Wszołkiem.

Obchody 100-lecia PCK rozpoczęło uroczyste odśpiewanie hymnu państwowego przy akompaniamencie Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej z Nowego Sącza. Przybyłych przywitał Prezes Oddziału Okręgowego PCK w Krakowie Mieczysław Kurek. Gala zorganizowana została pod honorowym patronatem Wojewody Małopolskiego i Marszałka Województwa Małopolskiego.

Stulecie struktur czerwonokrzyskich było okazją do uhonorowania osób szczególne zaangażowanych w realizację statutowych zadań tej jednej z najstarszych w kraju organizacji. Wśród odznaczonych znaleźli się dwaj Wiceprezesi Oddziału Rejonowego PCK w Gorlicach Jan Bugno i Mirosław Król.

Podczas gali dokonano podsumowania etapu wojewódzkiego XIII edycji programu "ognisty ratownik - gorąca krew, strażacy w honorowym krwiodawstwie". OSP Moszczenica zdobyła I miejsce w małopolsce w kategorii Najaktywniejsza Jednostka OSP, zaś Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej z Gorlic zajęła II miejsce w województwie w kategorii Najaktywniejsza Jednostka PSP.

To dla nas druga w tym roku gala podsumowująca program "ognisty ratownik - gorąca krew" - mówi Prezes OSP Moszczenica dh Przemysław Wszołek. Przed kilkunastoma dniami, trochę na opak, w siedzibie Zarządu Głównego PCK w Warszawie zorganizowano podsumowanie programu w skali kraju. Klub Honorowych Dawców Krwi przy OSP Moszczenica, uznany został za najaktywniejszy w województwie małopolskim, a to znalazło przełożenie na rewelacyjny wynik w skali kraju. Drugie miejsce w Polsce to wielki sukces ale i efekt ciężkiej pracy wszystkich krwiodawców.

W programie "ognisty ratownik - gorąca krew" udział bierzemy od 13 lat czyli od samego początku jego funkcjonowania - dodaje Dariusz Surmacz, rzecznik prasowy KP PSP w Gorlicach. Od kilku lat utrzymujemy się na podium etapu wojewódzkiego w klasyfikacji jednostek Państwowej Straży Pożarnej. Tegoroczne podsumowanie programu miało wyjątkową oprawę. Obchody 100-lecia PCK w teatrze J. Słowackiego w Krakowie z udziałem orkiestry reprezentacyjnej Straży Granicznej i tak licznego grona gości nadały temu wydarzeniu wyjątkowy charakter.

Wyniki XIII edycji Programu „Ognisty Ratownik – Gorąca Krew” rok 2018 w okręgu małopolskim:

W kategorii I – Najaktywniejsza Jednostka PSP:
I miejsce – Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu
II miejsce – Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach
III miejsce – Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Oświęcimiu

W kategorii II – Najaktywniejsza Jednostka OSP:
I miejsce – Ochotnicza Straż Pożarna w Moszczenicy
II miejsce – Ochotnicza Straż Pożarna w Zakrzowie
III miejsce – Ochotnicza Straż Pożarna w Izdebniku

W kategorii III – Najaktywniejszy Strażak Indywidualny:
I miejsce – Druhna Karolina Kwaśnica-Kania, OSP w Izdebniku
II miejsce – Aspirant Sztabowy Paweł Hajduga, KM PSP w Nowym Sączu
III miejsce – Druhna Aleksandra Szczupak, OSP w Zakrzowie

Galę uświetnił koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej z Nowego Sącza.

   
© OSP Moszczenica 2009-2014