Strona OSP Moszczenica wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! 
OSP Moszczenica
Strona OSP Moszczenica wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! 
   
   

Nr konta bankowego  

W związku z wieloma pytaniami od naszych sponsorów gdzie można wpłacać online pieniądze na potrzeby naszej jednostki (np. za kalendarze) poniżej podajemy nr konta bankowego naszej jednostki. Jest to szczególnie ważne w czasie pandemii. Dzięki temu ograniczamy nasze kontakty, a jednocześnie wszyscy ci, którzy chcą wspomóc naszą OSP mogą to zrobić w sposób bezpieczny.

Ochotnicza Straż Pożarna w Moszczenicy Nr konta: 19 8795 0005 2001 0000 1850 0001

Bardzo dziękujemy!!!

   

Szkolenia i konkursy  

   

Prognoza pogody:  

   

Statystyka  

Articles View Hits
540916
   

Kto nas odwiedza  

We have 15 guests and no members online

   

Articles

OSP Moszczenica zajmuje II miejsce w kraju, w "Ognistym Ratowniku"

Details
Wybierz tekst:

W siedzibie Polskiego Czerwonego Krzyża przy ul. Mokotowskiej w Warszawie miała dzisiaj (tj. 8 marca br.) miejsce uroczystość podsumowania XIII edycji programu "Ognisty Ratownik - Gorąca Krew". Na drugim miejscu, w skali kraju, w kategorii Najaktywniejsza OSP uplasowała się jednostka z Moszczenicy.

 

 

Nagrody, dyplomy oraz pamiątkowe puchary wręczał najlepszym druhom, jednostkom OSP i PSP przewodniczący Krajowej Rady Honorowego Krwiodawstwa PCK Sławomir L. Kaczyński wraz z nadbryg. Markiem Jasińskim zastępcą Komendanta Głównego PSP, Małgorzatą Lorek dyrektor Narodowego Centrum Krwi i członkiem Prezydium Zarządu Głównego ZOSP RP dh Adamem Nowakiem.

Do bieżącej, trzynastej, edycji programu przystąpiło 40 jednostek Państwowej Straży Pożarnej oraz 144 jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Łącznie 2 641 strażaków oddawało krew i promowało ideę honorowego krwiodawstwa w 2018 roku. W efekcie, od 1 stycznia 2018 roku do 10 grudnia 2018 roku w 13 okręgach, które złożyły sprawozdanie, pozyskano 6588 litrów krwi.

Komisja po przeanalizowaniu danych pochodzących z okręgów wyłoniła następujących laureatów::

w kategorii Najaktywniejsza Jednostka OSP:
I miejsce - Klub HDK przy Zarządzie Oddziału Miejskiego OSP RP w Bydgoszczy (okręg kujawsko-pomorski)
II miejsce - OSP Moszczenica (okręg małopolski)
III miejsce - OSP Lubanice (okręg lubuski)

w kategorii Najaktywniejsza Jednostka PSP:
I miejsce - Komenda Powiatowa PSP Nakło (okręg kujawsko-pomorski)
II miejsce - Komenda Miejska PSP Nowy Sącz (okręg małopolski)
III miejsce - Komenda Powiatowa PSP Mońki (okręg podlaski)

w kategorii Najaktywniejszy Strażak Indywidualny:
I miejsce - Krzysztof Wielgus OSP Brudzewice (okręg łódzki)
II miejsce - Bartosz Wajda z OSP Papowo Biskupie (okręg kujawsko-pomorski)
III miejsce - Karolina Kwaśnica-Kania z OSP Izdebniki (okręg małopolski)

- Rok 2018 był wyjątkowy dla OSP Moszczenica. Z jednej strony tytuł Najlepszej OSP w Małopolsce, a z drugiej miano Najaktywniejszej OSP w zakresie największej liczby pozyskanych litrów krwi w województwie Małopolskim w 2018 roku. Wynik ten pozwolił na zajęcie wysokiego, drugiego miejsca w skali kraju - powiedział dh Przemysław Wszołek. 

- Nasz klub jest stosunkowo młody, ma raptem 5 lat - kontynuuje dh Adam Bryła. - Mimo to, organizujemy akcje krwiodawstwa, które cieszą się bardzo dużą popularnością. Aby oddać krew w naszej jednostce do Moszczenicy przybywają osoby z całego powiatu. Bardzo się cieszymy, że uzyskane przez naszą jednostkę wyniki w 2018 roku zostały docenione w skali kraju.

- Miłym akcentem wieńczącym pobyt w stolicy było towarzyskie spotkanie z byłym szefem Biura Ochrony Rządu, twórcą Służby Ochrony Państwa, przyjacielem naszej jednostki gen. Andrzejem Pawlikowskim - dodaje dh Tomasz Skrobot.

fot. M.Książkiewicz / gorlice112.pl

 

   
© OSP Moszczenica 2009-2014