Strona OSP Moszczenica wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! 
OSP Moszczenica
Strona OSP Moszczenica wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! 
   
   

Nr konta bankowego  

W związku z wieloma pytaniami od naszych sponsorów gdzie można wpłacać online pieniądze na potrzeby naszej jednostki (np. za kalendarze) poniżej podajemy nr konta bankowego naszej jednostki. Jest to szczególnie ważne w czasie pandemii. Dzięki temu ograniczamy nasze kontakty, a jednocześnie wszyscy ci, którzy chcą wspomóc naszą OSP mogą to zrobić w sposób bezpieczny.

Ochotnicza Straż Pożarna w Moszczenicy Nr konta: 19 8795 0005 2001 0000 1850 0001

Bardzo dziękujemy!!!

   

Szkolenia i konkursy  

   

Prognoza pogody:  

   

Statystyka  

Articles View Hits
540927
   

Kto nas odwiedza  

We have 18 guests and no members online

   

Articles

Delegacja strażaków z Moszczenicy na Walnym Zebraniu w OSP Staszkówka

Details
Wybierz tekst:

walne staszkowka 2019 001Prezes OSP Moszczenica dh Przemysław Wszołek wraz z Wiceprezesem dh Romanem Brach wzięli udział w Walnym Zebraniu Sprawozdawczym Ochotniczej Straży Pożarnej w Staszkówce, które odbyło się w sobotę 16 lutego 2019 roku w remizie OSP Staszkówka.


Walne Zebranie otworzył a następnie przewodniczył Prezes OSP Staszkówka dh Stanisław Pyzik. Sprawozdanie z działalności jednostki OSP Staszkówka nie odbiegało od sprawozdania OSP Moszczenica z racji, iż obie jednostki prowadzą na co dzień stałą współpracę. Co chwila z ust Prezesa OSP Staszkówka padały słowa "wspólnie z OSP Moszczenica", "razem ze strażakami z Moszczenicy". Analogiczna sytuacja miała miejsce przed dwoma tygodniami podczas zebrania w OSP Moszczenica.

W roku 2018 druhowie z OSP Moszczenica i OSP Staszkówka wspólnie, ramie w ramie brali udział w:
- noworoczno-opłatkowym spotkaniu strażaków
- szkoleniu z łączności radiowej w remizie w Moszczenicy
- posiedzeniach organów statutowych obu jednostek
- wycieczce do Centralnego Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach
- pielgrzymce strażaków do Wójtowej
- powiatowych zawodach sportowo - pożarniczych
- szkoleniu medycznym w remizie OSP Moszczenica
- mszy w intencji strażaków z okazji dnia strażaka w Staszkówce
- dożynkach gminnych wystawiając wspólną grupę dożynkową z wieńcem
- wojewódzkim zlocie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w Szaflarach
- pielgrzymce strażaków do Łagiewnik
- akcjach oddawania krwi
- halowych mistrzostwach Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych
- posiedzeniu Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP

Jednostki z Moszczenicy i ze Staszkówki są jednostkami "braterskimi". Każde działanie w jednej natychmiast przekłada się na zaangażowanie drugiej. Bliskie relacje łączące obie jednostki jak i samych strażaków dostrzeżone zostały przez przedstawiciela władz krajowych ZOSP RP dh Jerzego Obstarczyka, obecnego na posiedzeniu walnego zebrania w Moszczenicy. Podkreślał, że nie zna dwóch tak ściśle współpracujących jednostek.

   
© OSP Moszczenica 2009-2014