Strona OSP Moszczenica wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! 
I Gminny Zlot Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych
Strona OSP Moszczenica wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! 
   
   

Członkowie  

   

Szkolenia i konkursy  

   

Ostrzeżenia pogodowe:  

Mapa ostrzeżeń dla Polski

   

Statystyka  

Odsłon artykułów:
317504
   

Kto nas odwiedza  

Odwiedza nas 584 gości oraz 0 użytkowników.

   

Aktualności

I Gminny Zlot Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 
Szczegóły
Wybierz tekst:

Choć jest ich w Gminie Moszczenica tylko dwie, to świetnie się dogadują i na okrągło pogłębiają przyjaźń. Mowa o Młodzieżowych Drużynach Pożarniczych działających przy Ochotniczych Strażach Pożarnych w Moszczenicy i w Staszkówce. Przed tygodniem rywalizowali w zawodach sportowo - pożarniczych, zaś w niedzielę 6 sierpnia b.r. spotkali się na kompleksie sportowo - rekreacyjnym Orlik w Moszczenicy na I Gminnym Zlocie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

Zlot, który z jednej strony miał bawić a z drugiej szkolić, rozpoczęty został od przypomnienia zasad strażackiej musztry. Następnie drużyny przystąpiły do zmagań. A tych czekało ich aż pięć. Tematyka zadań obejmowała zarówno przelewanie wody z wiadra do wiadra za pomocą plastikowych kubków z ręki do ręki, przeciągania piłeczki do tenisa stołowego przez węża pożarniczego, grupowy transport wody, kręgle strażackie czy też budowę linii gaśniczych. Młodzi strażacy rywalizowali ze sobą także w tenisa stołowego.

W rywalizacji udział wzięło w sumie 3 drużyny - drużyna młodsza z OSP Moszczenica i drużyna starsza z OSP Moszczenica oraz drużyna z OSP Staszkówka. Nad bezpiecznym przebiegiem zlotu czuwali Prezesi obu jednostek dh Przemysław Wszołek oraz dh Stanisław Pyzik a także dh Marek Marszał. 

Na zakończenie dla uczestników zorganizowano biesiadę.

   

ziemia

   
daniel
grzesiek
krzysiek
marek
przemek
rafa
romek
stasia
tomek
wojtek
   
   
© OSP Moszczenica 2009-2014