OSP Moszczenica - Kapelani modlili się za strażaków Gminy Moszczenica

Kapelani modlili się za strażaków Gminy Moszczenica

W niedzielę 3 czerwca 2018 roku strażacy Gminy Moszczenica z jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z Moszczenicy i Ochotniczej Straży Pożarnej ze Staszkówki wzięli udział w uroczystej mszy świętej koncelebrowanej w ich intencji przez księży kapelanów. Następnie w korowodzie przemaszerowali do remizy OSP Staszkówka, gdzie miało miejsce uroczyste przyjęcie.

Mszę świętą koncelebrowali wspólnie sądecki kapelan strażaków ks. dr Marcin Krępa oraz gminny kapelan strażaków ks. Krzysztof Jarmuła. Strażacy wystawili kompanią wraz z pocztami sztandarowymi.

Na zakończenie mszy ks. kapelan Marcin Krępa odczystał podziękowania kierowane do strażaków obu jednostek m.in. od wojewody małopolskiego oraz przekazał je na ręce Prezesów jednostek - dh Przemysława Wszołka z OSP Moszczenica i dh Stanisława Pyzika z OSP Staszkówka.

Po zakończonej mszy świętej i procesji strażacy przemaszerowali do remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Staszkówce, gdzie przyjęcie przygotwali miejscowi strażacy.