OSP Moszczenica - Wspólne szkolenie druhów OSP Moszczenica i OSP Staszkówka

Wspólne szkolenie druhów OSP Moszczenica i OSP Staszkówka

W piątek 18 maja br. w remizie moszczeńskiej jednostki przeprowadzono szkolenie w zakresie wyposażenia i użycia podczas działań i ćwiczeń sprzętu wchodzącego w skład zestawu PSP R1. W szkoleniu udział wzięli druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej z Moszczenicy i Ochotniczej Straży Pożarnej ze Staszkówki.

Szkolenie przeprowadził ratownik medyczny z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach mł. ogn. Albert Apola wraz z asp. Jerzym Padołem.

Celem szkolenia było przypomnienie i utrwalenie praktycznych zasad udzielania osobom w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego kwalifikowanej pierwszej pomocy w miejscu zdarzenia do czasu przekazania ich personelowi zakładów opieki zdrowotnej.

Na zakończenie szkolenia, dla wszystkich uczestników Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej z Moszczenicy przygotował ciepły posiłek.