Strona OSP Moszczenica wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! 
OSP Moszczenica - Moszczeńscy druhowie pielgrzymowali do Wójtowej w Święto Miłosierdzia Bożego 2018
Strona OSP Moszczenica wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! 
   
   

Członkowie  

   

Szkolenia i konkursy  

   

Ostrzeżenia pogodowe:  

Mapa ostrzeżeń dla Polski

   

Statystyka  

Odsłon artykułów:
285327
   

Kto nas odwiedza  

Odwiedza nas 52 gości oraz 0 użytkowników.

   

Aktualności

Moszczeńscy druhowie pielgrzymowali do Wójtowej w Święto Miłosierdzia Bożego 2018

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 
Szczegóły
Wybierz tekst:

W niedzielę 8 kwietnia 2018 roku już po raz XIX odbyła się w Wójtowej (gm. Lipinki) uroczystość Powierzenia Ziemi Gorlickiej Miłosierdziu Bożemu. Jak co roku Święto Miłosierdzia Bożego zgromadziło w Wójtowej parlamentarzystów, samorządowców oraz przede wszystkim strażaków ochotników wraz z pocztami sztandarowymi ze wszystkich gorlickich gmin, w tym także z Gminy Moszczenica z jednostek OSP Moszczenica i OSP Staszkówka.

Uroczystość powierzenia Ziemi Gorlickiej Miłosierdziu Bożemu rozpoczęła się o godz. 11.00 od uroczystej Mszy Świętej w kościele parafialym pw. Bożego Miłosierdzia w Wójtowej, której przewodniczył ks. biskup Antoni Długosz. Wcześniej uczestnicy zgromadzili się przed remizą OSP Wójtowa, skąd barwnym pochodem przy akompaniamencie orkiestry dętej z Dominikowic przeszli do kościoła parafialnego.

Po mszy świętej uczestnicy uroczystości powrócili przed wójtowską remizę, gdzie poszczególne delegacje złożyły kwiaty przed pomnikiem Św. Floriana. Była to doskonała okazja do okolicznościowych przemówień wygłoszonych przez zaproszonych gości.

W uroczystości udział wzięli przedstawiciele poszczególnych ogniw ZOSP RP na czele z Wiceprezesem Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Krakowie a zarazem Prezesem ZOP ZOSP RP w Gorlicach dh Krzysztofem Kosibą, Członkiem Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Krakowie dh Przenysławem Wszołkiem oraz Członkiem Komisji Rewizyjnej Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Krakowie dh Eugeniuszem Stukusem.

Obecni byli również parlamentarzyści Edward Siarka - Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Krakowie, Barbara Bartuś oraz Jan Duda, Radny Sejmiku Woj. Małopolskiego Paweł Śliwa, Starosta Gorlicki Karol Górski oraz burmistrzowie i wójtowie gorlickich gmin.

Jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z Moszczenicy i ze Staszkówki wystawiły poczty sztandarowe.

   

ziemia

   
daniel
grzesiek
krzysiek
marek
przemek
rafa
romek
stasia
tomek
wojtek
   
   
© OSP Moszczenica 2009-2014