Strona OSP Moszczenica wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! 
OSP Moszczenica - Warta przy Grobie Pańskim 2018
Strona OSP Moszczenica wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! 
   
   

Członkowie  

   

Szkolenia i konkursy  

   

Ostrzeżenia pogodowe:  

Mapa ostrzeżeń dla Polski

   

Statystyka  

Odsłon artykułów:
538826
   

Kto nas odwiedza  

Odwiedza nas 8 gości oraz 0 użytkowników.

   

Aktualności

Warta przy Grobie Pańskim 2018

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 
Szczegóły
Wybierz tekst:

Jak co roku, druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej z Moszczenicy, podczas Świąt Wielkanocnych pełnili wartę przy Grobie Pańskim. Czuwanie rozpoczęte zostało w momencie złożenia ciała Pana Jezusa do grobu w trakcie wielkopiątkowych obchodów, zakończone przed rezurekcją w Wielką Sobotę. Tradycyjnie, w Wielki Piątek, tuż przed rozpoczęciem obrzędów liturgicznych, strażacy odbyli uroczysty przemarsz z remizy do kościoła.

W bieżącym roku wartę przy Grobie Pańskim pełniło 47 druhen i druhów, z czego najmodsza miała 7 lat a najstarszy 49. Druhowie zatroszczyli się ponadto o oprawę procesji rezurekcyjnej, niosąc baldachim, chorągwie czy feretrony.

Po zakończonej sobotniej rezurekcji, strażacy udali się z wielkanocnymi życzeniami do proboszcza parafii Moszczenica ks. Tadeusza Machała.

   

ziemia

   
daniel
grzesiek
krzysiek
marek
przemek
rafa
romek
stasia
tomek
wojtek
   
   
© OSP Moszczenica 2009-2014