Strona OSP Moszczenica wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! 
OSP Moszczenica - MDP OSP Moszczenica zbudowała największą palmę w parafii
Strona OSP Moszczenica wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! 
   
   

Członkowie  

   

Szkolenia i konkursy  

   

Ostrzeżenia pogodowe:  

Mapa ostrzeżeń dla Polski

   

Statystyka  

Odsłon artykułów:
285315
   

Kto nas odwiedza  

Odwiedza nas 28 gości oraz 0 użytkowników.

   

Aktualności

MDP OSP Moszczenica zbudowała największą palmę w parafii

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 
Szczegóły
Wybierz tekst:

To już trzeci rok z rzędu członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej działającej przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczenicy przygotowali największą palmę wielkanocną w całej Moszczenicy. Ta miała blisko 10 metrów długości. Przygotowania do obchodów niedzieli palmowej w remizie OSP Moszczenica trwały do kilku dobrych dni.

 

Budowa palm wielkanocnych powoli wpisuje się w nową tradycję Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczenicy. Zadanie to staje się o tyle wymagające i ciekawe, że palmę przygotowują sami własnoręcznie najmłodsi strażacy - uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum.

Przygotowania do obchodów niedzieli palmowej w remizie OSP Moszczenica trwały do kilku dni. Dzieci i młodzież z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej najpierw przygotowywali kwiaty i ozdoby z bibuły by następnie przez kilka dni pod czujnym okiem dorosłych druhen i druhów zdobić nimi przygotowany uprzednio wcześniej trzon palmy. W wyniku tych prac udało się stworzyć niemal 10 metrową palmę. To wystarczyło aby zająć pierwsze miejsce w konkursie palm wielkanocnych oraz dzierżyć miano konstruktorów największej palmy w całej Moszczenicy.

Strażacy zadbali także o oprawę uroczystości. W kolumnie, w uroczystym przemarszu przetransportowali palmę z remizy do kościoła. Teraz palma zdobi kościół i zgodnie z tradycją przechowywana będzie przez cały rok. Potem zostanie spalona na popiół, którym posypuje się głowy w Środę Popielcową.

   

ziemia

   
daniel
grzesiek
krzysiek
marek
przemek
rafa
romek
stasia
tomek
wojtek
   
   
© OSP Moszczenica 2009-2014