OSP Moszczenica - MDP OSP Moszczenica zbudowała największą palmę w parafii

MDP OSP Moszczenica zbudowała największą palmę w parafii

To już trzeci rok z rzędu członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej działającej przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczenicy przygotowali największą palmę wielkanocną w całej Moszczenicy. Ta miała blisko 10 metrów długości. Przygotowania do obchodów niedzieli palmowej w remizie OSP Moszczenica trwały do kilku dobrych dni.

Budowa palm wielkanocnych powoli wpisuje się w nową tradycję Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczenicy. Zadanie to staje się o tyle wymagające i ciekawe, że palmę przygotowują sami własnoręcznie najmłodsi strażacy - uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum.

Przygotowania do obchodów niedzieli palmowej w remizie OSP Moszczenica trwały do kilku dni. Dzieci i młodzież z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej najpierw przygotowywali kwiaty i ozdoby z bibuły by następnie przez kilka dni pod czujnym okiem dorosłych druhen i druhów zdobić nimi przygotowany uprzednio wcześniej trzon palmy. W wyniku tych prac udało się stworzyć niemal 10 metrową palmę. To wystarczyło aby zająć pierwsze miejsce w konkursie palm wielkanocnych oraz dzierżyć miano konstruktorów największej palmy w całej Moszczenicy.

Strażacy zadbali także o oprawę uroczystości. W kolumnie, w uroczystym przemarszu przetransportowali palmę z remizy do kościoła. Teraz palma zdobi kościół i zgodnie z tradycją przechowywana będzie przez cały rok. Potem zostanie spalona na popiół, którym posypuje się głowy w Środę Popielcową.