OSP Moszczenica - „Bezpieczny Strażak” za 10 tys. zł w OSP Moszczenica

„Bezpieczny Strażak” za 10 tys. zł w OSP Moszczenica

Umundurowanie bojowe o wartości 9.611,05 zł trafiło do druhów Ochotniczej Straży Pożarnej z Moszczenicy. To efekt udziału w programie „Bezpieczny Strażak” realizowanego przez Wojewódzki Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

Celem programu było wyposażenie strażaków Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu województwa małopolskiego w odzież ochronną do działań bojowych oraz w sprzęt ratowniczo-gaśniczy.

Dotacja ze środków Wojewódzkiego Funduszu przyznawana została na podstawie złożonego przez strażaków wniosku oraz pozytywnej opinii Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP Województwa Małopolskiego w Krakowie. Druhowie otrzymali wsparcie w wysokości 4.400,00 zł.

Na wyposażenie moszczeńskiej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej trafiły 3 komplety pełnego umundurowania bojowego w skład którego wchodzą ubranie ochronne, buty bojowe, hełm, kominiarka i rękawice.

Druhowie z Moszczenicy aplikowali także o środki z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji za pośrednictwem Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego. Na zakup w/w umundurowania bojowego otrzymali wsparcie w wysokości 2.050,00 zł.

To przy dotacji z WFOŚiGW (4.400,00 zł) i wkładzie własnym jednostki (3.161,05 zł) pozwoliło w znacznym stopniu podnieść gotowość operacyjną poprzez możliwość dysponowania do działań większej liczby w pełni umundurowanych strażaków.