OSP Moszczenica - Wojewódzki Zlot MDP "Myślenice 2017"

Wojewódzki Zlot MDP "Myślenice 2017"

Przedstawiciele Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej działających przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczenicy wzięli udział w VII Zlocie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Województwa Małopolskiego, który zorganizowany został w sobotę 2 września 2017 roku w Myślenicach.

Siódma edycja Wojewódzkiego Zlotu Młodzieży zagościła tym razem na ziemi myślenickiej. Dotychczasowe dwa zloty zorganizowane zostały w Gdowie (pow. wielicki, w 2012 i w 2014 roku) zaś w latach 2015 i 2016 młodzi strażacy gościli w Wieliczce. Pierwszy zlot w 2010 roku zorganizowany został w Rabsztynie a trzeci w 2013 roku na Pustyni Błędowskiej.

Tegoroczny zlot przyciągnął do Myślenic blisko tysiąc młodych adeptów pożarnictwa, którzy zmagali się nie tylko z ćwiczeniami praktycznymi ale także rebusami i zabawami teoretycznymi. Oprócz MDP OSP Moszczenica w zlocie udział wzięli także młodzi strażacy z OSP Staszkówka a także z OSP Ropa i OSP Wójtowa.

W zlocie udział wzięli licznie przybyli goście w osobach przedstawicieli Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej a także przedstawiciele samorządu powiatu i miasta Myślenice oraz reprezentanci ZOSP RP szczebla głównego, wojewódzkiego i powiatowych.