OSP Moszczenica - I Gminny Zlot Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych

I Gminny Zlot Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych

Choć jest ich w Gminie Moszczenica tylko dwie, to świetnie się dogadują i na okrągło pogłębiają przyjaźń. Mowa o Młodzieżowych Drużynach Pożarniczych działających przy Ochotniczych Strażach Pożarnych w Moszczenicy i w Staszkówce. Przed tygodniem rywalizowali w zawodach sportowo - pożarniczych, zaś w niedzielę 6 sierpnia b.r. spotkali się na kompleksie sportowo - rekreacyjnym Orlik w Moszczenicy na I Gminnym Zlocie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

Zlot, który z jednej strony miał bawić a z drugiej szkolić, rozpoczęty został od przypomnienia zasad strażackiej musztry. Następnie drużyny przystąpiły do zmagań. A tych czekało ich aż pięć. Tematyka zadań obejmowała zarówno przelewanie wody z wiadra do wiadra za pomocą plastikowych kubków z ręki do ręki, przeciągania piłeczki do tenisa stołowego przez węża pożarniczego, grupowy transport wody, kręgle strażackie czy też budowę linii gaśniczych. Młodzi strażacy rywalizowali ze sobą także w tenisa stołowego.

W rywalizacji udział wzięło w sumie 3 drużyny - drużyna młodsza z OSP Moszczenica i drużyna starsza z OSP Moszczenica oraz drużyna z OSP Staszkówka. Nad bezpiecznym przebiegiem zlotu czuwali Prezesi obu jednostek dh Przemysław Wszołek oraz dh Stanisław Pyzik a także dh Marek Marszał.

Na zakończenie dla uczestników zorganizowano biesiadę.