W piątek 20 stycznia 2023r. o godzinie 18:29 nasza jednostka została zadysponowana do pomocy autokarowi MZK, który przez trudne warunki na drogach zablokował jeden pas ruchu na ul. Gorlickiej.

Do zdarzenia udał się zastęp strażaków samochodem SLRt Renault Master. Nasze działania polegały na kierowaniu ruchem i pomocy autokarowi, który nie mógł kontynuować jazdy i w każdej chwili mógł zsunąć się do przydrożnego rowu. Zdarzenie miało miejsce na ostrych zakrętach na ulicy Gorlickiej, droga od centrum Moszczenicy w kierunku remizy OSP.

Z pomocą ruszył także kierowca ciężarówki, który posypał jezdnię solą drogową. Udało się, aby autobus bezpiecznie zjechał z zakrętów i wzniesienia, po czym mógł zawrócić i udać się do Gorlic.

Siły i środki: 1x OSP Moszczenica